Gå til hovedindhold

Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC

CanonDigitalkameraerEAN: 4549292111842
Pris fra 2.877 krtil 3.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 742 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2877 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon EOS 2000D 24.1Megapixel Digitalkamera
2.877 kr
Til butik
Canon EOS 2000D 24.1Megapixel Digitalkamera billede

Produktinformation

Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Artikel nr.: 2728C002AA
EAN: 4549292111842
Varenr.: 1001011976
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS 2000D 18-55mm III
-26%2.888 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC
3.243 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon EOS 2000D 24.1Megapixel Digitalkamera
3.599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Digitalkamera Canon EOS 2000D 24,1 MP SLR med EF-S 18-55 mm III
3.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitalkamera Canon EOS 2000D 24,1 MP SLR med EF-S 18-55 mm III
3.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.877 kr2.877 krKøb
2Proshop DK2.888 kr2.888 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.243 kr3.243 krKøb
4Ultrashop3.599 kr3.599 krKøb
5Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
6Vivas DK3.619 kr3.688 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.877 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 3.334 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.060 kr.

Den nuværende pris på 2.877 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm III objektiv - Wi-Fi, NFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.877 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.888 kr296 kr (9%)
19. maj 20263.184 kr5 kr (0%)
6. maj 20263.179 kr120 kr (4%)
5. maj 20263.059 kr235 kr (7%)
3. maj 20263.294 kr24 kr (1%)
2. maj 20263.270 kr64 kr (2%)
1. maj 20263.334 kr116 kr (4%)
30. apr. 20263.218 kr122 kr (4%)
29. apr. 20263.096 kr48 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret