Gå til hovedindhold

Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC

CanonDigitalkameraerEAN: 4549292111859
Pris fra 2.988 krtil 5.058 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.070 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.932 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2988 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon EOS 2000D 24.1Megapixel Digitalkamera
2.988 kr
Til butik
Canon EOS 2000D 24.1Megapixel Digitalkamera billede

Produktinformation

Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Artikel nr.: 2728C003
EAN: 4549292111859
Varenr.: 993214079
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS 2000D 18-55mm IS II
-30%2.999 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC
3.224 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon EOS 2000D BK 18-55 IS II EU26 24,7Megapixel Sort Digitalkamera
3.449 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon EOS 2000D systemkamera + 18-55 mm IS II
3.551 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Digitalkamera Canon EOS 2000D 24,1 MP SLR med EF-S 18-55mm IS II
-8%3.599 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitalkamera Canon EOS 2000D 24,1 MP SLR med EF-S 18-55mm IS II
-8%3.619 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Eos 2000d + 18-55 F/3.5-5.6 Is Ii
5.058 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.988 kr2.988 krKøb
2Proshop DK2.999 kr2.999 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.224 kr3.224 krKøb
4Ultrashop3.449 kr3.449 krKøb
5Teknikproffset DK3.551 kr3.610 krKøb
6Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
7Vivas DK3.619 kr3.688 krKøb
8Dustin DK5.058 kr5.144,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.932 kr (registreret d. 4. marts 2026), højeste er 3.279 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.103 kr.

Den nuværende pris på 2.988 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Canon EOS 2000D - Digitalkamera - SLR - 24.1 MP - APS-C - 1080p / 30 fps - 3x optisk zoom EF-S 18-55 mm IS II objektiv - Wi-Fi, NFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.988 kr249 kr (8%)
22. maj 20263.237 kr12 kr (0%)
21. maj 20263.249 kr1 kr (0%)
20. maj 20263.250 kr11 kr (0%)
19. maj 20263.261 kr12 kr (0%)
18. maj 20263.273 kr51 kr (2%)
16. maj 20263.222 kr11 kr (0%)
15. maj 20263.233 kr22 kr (1%)
14. maj 20263.211 kr11 kr (0%)
12. maj 20263.222 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret