Gå til hovedindhold

Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

CanonDigitalkameraerEAN: 8714574684475
Pris fra 7.535 krtil 9.336 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.801 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7535 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon EOS R50 24.2Megapixel Sort Digitalkamera
7.535 kr
Til butik
Canon EOS R50 24.2Megapixel Sort Digitalkamera billede

Produktinformation

Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Artikel nr.: 5811C096
EAN: 8714574684475
Varenr.: 1001851297
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort
7.835 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R50 + RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM
7.990 kr
Til butik
Canon EOS R50 + RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM billede

Produktinformation

The new EOS R50 is the perfect gateway into the EOS R range for active content creators looking to level up from their smartphone to a dedicated, mirrorless camera. This compact, do-it-all camera offers the complete stills and video package for thumb-stopping results. The ideal companion for those born to create.

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Kamera
Artikel nr.: 5811C096
EAN: 8714574684475
Varenr.: 3218831
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon EOS R50 24.2Megapixel Sort Digitalkamera
8.719 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Eos R50 + Rf-s 18-150mm F/3.5-6.3 Is Stm
-0%9.336 kr
Før 9.336,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.535 kr7.535 krKøb
2CS MEGASTORE DK7.835 kr7.835 krKøb
3Proshop DK7.990 kr7.990 krKøb
4Ultrashop8.719 kr8.719 krKøb
5Dustin DK9.336 kr9.422,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 7.099 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 8.470 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.656 kr.

Den nuværende pris på 7.535 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Canon EOS R50 - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps - 8.3x optisk zoom RF-S 18-150 mm F3.5-6.3 IS STM objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20267.535 kr154 kr (2%)
30. maj 20267.689 kr13 kr (0%)
23. maj 20267.702 kr252 kr (3%)
8. maj 20267.954 kr1 kr (0%)
7. maj 20267.953 kr1 kr (0%)
28. apr. 20267.954 kr205 kr (3%)
10. apr. 20268.159 kr275 kr (3%)
9. apr. 20268.434 kr36 kr (0%)
27. mar. 20268.470 kr749 kr (10%)
26. mar. 20267.721 kr74 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret