Gå til hovedindhold

Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort

CanonDigitalkameraerEAN: 4549292241594
Pris fra 6.890 krtil 7.822 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 932 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.194 kr 23. maj

Sammenlign priser på Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6890 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R50 V + RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ
6.890 kr
Til butik
Canon EOS R50 V + RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ billede

Produktinformation

Bygget til at være kreativ - ligesom dig. EOS R50 V er det første kamera med udskifteligt objektiv, der er designet til ambitiøse indholdsskabere, som ønsker avancerede videoværktøjer og problemfri tilslutning for at løfte deres historiefortælling og udvide deres brand. - RF-objektiver - APS-C-sensor - Dual Pixel CMOS autofokus - 4K 60p - Full HD 120p - Wi-Fi EOS R50 V er et kamera med udskifteligt objektiv, der er spækket med professionelle videofunktioner som Canon Log 3, brugerdefinerede farveprofiler og intelligent autofokus - til kreativ optagelse og større kontrol. Hvad er der i kassen? - EOS R50 V Body (Sort) - RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ - Kameradæksel R-F-S - Skoovertræk - Nakkestrop EM-200DG - Batterioplader LC-E17E - Batteripakke LP-E17 - Dæksel til batteripakke - Brugervejledning - Pakkeenhed - Netledning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Kamera
Artikel nr.: 6895C014
EAN: 4549292241594
Varenr.: 3358091
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Eos R50 V + Rf-s 14-30mm F/4-6,3 Is Stm Pz
-11%7.124 kr
Før 7.998,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Canon Eos R50 V + Rf-s 14-30mm F/4-6,3 Is Stm Pz billede

Produktinformation

Utrustet med en 24,2 MP APS-C CMOS-sensor og avanceret Dual Pixel CMOS AF II med 651 fokuspunkter, leverer dette kamera skarpe 4K-videoer, der er oversamplede fra 6K, sammen med detaljerede stillbilleder. Dets Canon Log 3-optagelse og tilpasselige billedstile tilbyder forbedret kontrol over farve og dynamisk omfang, hvilket gør det muligt at finjustere stemningen i dine projekter under efterbehandling. Designet til effektive arbejdsgange gør den vippbare touchscreen og alsidig tilslutning via Wi-Fi, Bluetooth og USB det til et pålideligt valg for både mobile og studioindstillinger.

Produktspecifikationer

Mærke: Canon
Kategori: Systemkameraer
Artikel nr.: 6895C014
EAN: 4549292241594
Varenr.: 5020048261
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort
7.616 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon EOS R50 V 24.2Megapixel Sort Digitalkamera
7.822 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK6.890 kr6.890 krKøb
2Dustin DK7.124 kr7.210,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK7.616 kr7.616 krKøb
4CompuMail DK7.822 kr7.822 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort

PriceData har fulgt prisen på Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 5.989 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 7.195 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.765 kr.

Den nuværende pris på 6.890 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Canon EOS R50 V - Digitalkamera - spejlløst - 24.2 MP - APS-C - 4K / 30 fps RF-S 14-30mm F4-6.3 IS STM PZ lens - Wi-Fi, Bluetooth - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20266.890 kr62 kr (1%)
27. maj 20266.828 kr634 kr (10%)
23. maj 20266.194 kr34 kr (1%)
21. maj 20266.228 kr590 kr (9%)
16. maj 20266.818 kr71 kr (1%)
8. maj 20266.889 kr661 kr (11%)
2. maj 20266.228 kr662 kr (10%)
28. apr. 20266.890 kr34 kr (0%)
27. apr. 20266.924 kr635 kr (10%)
25. apr. 20266.289 kr61 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret