Gå til hovedindhold

Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301

BlücherSanitetRustfrit stål AISI304Professionelle VVS-installationerEAN: 5705499400540

Blücher afløbsrør i rustfrit stål AISI304. 75mm diameter, 1000mm længde med muffe. Perfekt til professionelle afløbsinstallationer med lang holdbarhed. Læs mere

Pris fra 304 krtil 429 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 125 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 297 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 304 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301
304 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher afløbsrør 75X1000 mm muffe rustfri
304 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LIGE RØR Ø75X1000MM AISI304/EN1.4301
308,63 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher EuroPipe afløbsrør 75 mm, 1000 mm . Rustfrit stål
332,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lige rør ø75x1000mm aisi304/en1.4301
373,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø75 mm, 1000 mm, rustfrit stål
399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø75 mm, 1000 mm, rustfrit stål
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK304 kr343 krKøb
2Proshop DK304 kr343 krKøb
3EL-GROSSISTEN308,63 kr308,63 krKøb
4vvsfittings.dk332,5 kr332,5 krKøb
5MaintainIt373,75 kr373,75 krKøb
6LavprisVVS399 kr399 krKøb
7BilligVVS DK429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Blücher afløbsrør 75x1000 mm muffe rustfri

Blücher

Blücher afløbsrør i rustfrit stål AISI304. 75mm diameter, 1000mm længde med muffe. Perfekt til professionelle afløbsinstallationer med lang holdbarhed.

• afløbsrør
• rustfri rør
• vvs rør
• blücher rør
• afløb rustfrit
• 75mm rør
• drænrør
• kloakrør
• afløbsrør rustfrit
• Professionelle VVS-installationer
• Rustfrit stål AISI304

Beskrivelse

Blücher afløbsrør 75x1000 mm med muffe er et professionelt rustfrit afløbsrør fremstillet i højkvalitets AISI304/EN1.4301 rustfrit stål. Røret har en diameter på 75 mm og en længde på 1000 mm, hvilket gør det ideelt til afløbsinstallationer i både erhverv og private hjem. Med en vægt på 1,95 kg og robuste dimensioner sikrer dette rør pålidelig og langvarig afløbsløsning. Blücher er kendt for deres høje kvalitet inden for rustfrie afløbssystemer, og dette rør lever op til de strenge krav for moderne VVS-installationer. Den indbyggede muffe sikrer nem og sikker samling med andre rør i systemet.

Specifikationer

type:Med muffe
vægt:1,95 kg
bredde:90 mm
højde:90 mm
længde:1000 mm
diameter:75 mm
materiale:Rustfrit stål AISI304/EN1.4301
varenummer:811.100.075
samlet_længde:1055 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken type rustfrit stål er røret lavet af?

Røret er fremstillet i AISI304/EN1.4301 rustfrit stål, som er meget korrosionsbestandigt og velegnet til afløbsinstallationer.

Kan røret bruges til både indendørs og udendørs installationer?

Ja, det rustfrie stål gør røret velegnet til både indendørs og udendørs brug, da det tåler fugt og vejrpåvirkninger.

Hvordan samles røret med andre dele?

Røret har en indbygget muffe, som gør det nemt at samle med andre rør i Blücher-systemet uden brug af ekstra fittings.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301

PriceData har fulgt prisen på Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301 i 153 dage. Laveste pris i perioden er 297 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 324 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 305 kr.

Den nuværende pris på 304 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 1000 mm - AISI304/EN1.4301 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026304 kr5 kr (2%)
25. apr. 2026299 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026298 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026299 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026298 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026297 kr2 kr (1%)
17. apr. 2026299 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026300 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026301 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026302 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret