Gå til hovedindhold

be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort

Pris fra 811 krtil 1.049 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 238 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 802 kr 9. maj

Sammenlign priser på be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 811 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Silent Loop 3 Intel/AMD Vandkøler 240mm
811 kr
Til butik
be quiet! Silent Loop 3 Intel/AMD Vandkøler 240mm billede

Produktinformation

be quiet! Silent Loop 3 - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: 1851 / 1700 / 1200 / 1150 / 1151 / 1155, AM5 / AM4 / TR5 / TR4) - 120 mm - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BW024
EAN: 4260052192535
Varenr.: 1003098704
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort
817 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! SILENT LOOP 3 240MM - CPU Vandkøling - Max 36 dBA
835 kr
Til butik
be quiet! SILENT LOOP 3 240MM - CPU Vandkøling - Max 36 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: 19.8 - 36.9 dBA, køler RPM: - max 2500 ± 10%, køler CFM: max 76.7, statisk lufttryk: max 3.96 mmH₂O, PWM styret, 240mm radiator med 2 x 120mm kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, sort-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: BW024
EAN: 4260052192535
Varenr.: 3342868
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Be quiet Silent Loop 3 240mm (refillable) Vandkøling - GEEKD.dk
959 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Silent Loop 3 Intel/AMD Vandkøler 240mm
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK811 kr811 krKøb
2CS MEGASTORE DK817 kr856 krKøb
3Proshop DK835 kr874 krKøb
4Geekd959 kr959 krKøb
5Ultrashop1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort i 177 dage. Laveste pris i perioden er 802 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 968 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 858 kr.

Den nuværende pris på 811 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for be quiet! Silent Loop 3 - Processor-køler - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1200, LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - kobberbase og nikkelbelagt aluminiumsblæsere - 120 mm - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026811 kr1 kr (0%)
13. maj 2026812 kr6 kr (1%)
12. maj 2026818 kr10 kr (1%)
10. maj 2026808 kr6 kr (1%)
9. maj 2026802 kr6 kr (1%)
8. maj 2026808 kr9 kr (1%)
6. maj 2026817 kr14 kr (2%)
5. maj 2026803 kr1 kr (0%)
3. maj 2026804 kr6 kr (1%)
2. maj 2026810 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret