Gå til hovedindhold

Listan be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort

ListanComputer – strømforsyningerEAN: 4260052192207
Pris fra 999 krtil 1.289 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 290 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Pure Power 13 M Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-17%999 kr
Før 1.203 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
be quiet! Pure Power 13 M Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og rifle leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP028EU
EAN: 4260052192207
Varenr.: 3391068
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Power 13 M 1000W Strømforsyning
1.012 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort
1.031 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning be quiet! Pure Power 13 M 1000W - ATX 3.1, 80 PLUS Gold
-19%1.209 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning be quiet! Pure Power 13 M 1000W - ATX 3.1, 80 PLUS Gold
-19%1.229 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Power 13 M 1000W Strømforsyning
1.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK999 kr1.038 krKøb
2CompuMail DK1.012 kr1.012 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.031 kr1.031 krKøb
4Boligcenter DK1.209 kr1.209 krKøb
5Vivas DK1.229 kr1.298 krKøb
6Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 1.312 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.215 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026999 kr63 kr (6%)
16. maj 20261.062 kr158 kr (13%)
15. maj 20261.220 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.222 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.224 kr4 kr (0%)
9. maj 20261.228 kr25 kr (2%)
8. maj 20261.203 kr3 kr (0%)
7. maj 20261.206 kr3 kr (0%)
6. maj 20261.203 kr44 kr (4%)
2. maj 20261.159 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret