Gå til hovedindhold

Listan be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort

ListanComputer – strømforsyningerEAN: 4260052192191
Pris fra 829 krtil 1.030 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 201 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 711 kr 20. maj

Sammenlign priser på be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 829 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Pure Power 13 M Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-6%829 kr
Før 879 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
be quiet! Pure Power 13 M Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og rifle leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP027EU
EAN: 4260052192191
Varenr.: 3391066
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning be quiet! Pure Power 13 M 850W - 80 PLUS Gold, ATX12V 3.1
-29%869 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort
878 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning be quiet! Pure Power 13 M 850W - 80 PLUS Gold, ATX12V 3.1
-29%889 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Power 13 M 850W Strømforsyning 850Watt
902 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Power 13 M 850W Strømforsyning 850Watt
959 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Pure Power 13 M 850W, PC power supply black, 1x 12-pin high power GPU, 4x PCIe, cable management, 850 watts PSU - GEEKD.dk
1.030 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK829 kr868 krKøb
2Boligcenter DK869 kr869 krKøb
3CS MEGASTORE DK878 kr917 krKøb
4Vivas DK889 kr958 krKøb
5CompuMail DK902 kr902 krKøb
6Ultrashop959 kr959 krKøb
7Geekd1.030 kr1.030 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 711 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.074 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 983 kr.

Den nuværende pris på 829 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for be quiet! Pure Power 13 M - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026829 kr13 kr (2%)
24. maj 2026816 kr7 kr (1%)
23. maj 2026823 kr30 kr (4%)
22. maj 2026793 kr81 kr (11%)
21. maj 2026712 kr1 kr (0%)
20. maj 2026711 kr118 kr (14%)
19. maj 2026829 kr51 kr (6%)
16. maj 2026880 kr150 kr (15%)
10. maj 20261.030 kr24 kr (2%)
9. maj 20261.006 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret