Gå til hovedindhold

be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 564 krtil 719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 155 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 477 kr 13. mar.

Sammenlign priser på be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 564 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Power 12 550W ATX3.1 Strømforsyning 550Watt
564 kr
Til butik
be quiet! Pure Power 12 550W ATX3.1 Strømforsyning 550Watt billede

Produktinformation

be quiet! Pure Power 12 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 550 watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP001EU
EAN: 4260052191163
Varenr.: 1002586094
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Be quiet Pure Power 12 550W (black, 1x 12-pin high power GPU, 2x PCIe, 550 watts) PSU - GEEKD.dk
608 kr
Til butik
Be quiet Pure Power 12 550W (black, 1x 12-pin high power GPU, 2x PCIe, 550 watts) PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! PURE POWER 12 550W enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! PURE POWER 12 550W. Total effekt: 550 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 600 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052191163
Varenr.: 51628396675408
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Pure Power 12 550w Atx 80+ Gold Strømforsyning
624 kr
Til butik
Be Quiet! Pure Power 12 550w Atx 80+ Gold Strømforsyning billede

Produktinformation

550 W kontinuerlig med 600 W spids på en enkelt +12V-skinne, 45,8 A 80+ Gold og 91,2 % effektivitet sænker energiomkostninger og varmeudvikling Aktiv køling og 14,6 dB støjniveau holder systemerne kølige og stille Formonterede sleevede kabler og 5 SATA-stik gør installationen enklere 10 års garanti med omfattende beskyttelsespakke giver pålidelig oppetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: 500-999 W
Artikel nr.: BP001EU
EAN: 4260052191163
Varenr.: 5020049070
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
647 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Power 12 550W ATX3.1 Strømforsyning 550Watt
719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK564 kr564 krKøb
2Geekd608 kr608 krKøb
3Dustin DK624 kr710,25 krKøb
4Proshop DK647 kr686 krKøb
5Ultrashop719 kr719 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 477 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 668 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 574 kr.

Den nuværende pris på 564 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 550W Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026564 kr6 kr (1%)
23. maj 2026558 kr1 kr (0%)
16. maj 2026559 kr5 kr (1%)
13. maj 2026564 kr11 kr (2%)
8. maj 2026553 kr6 kr (1%)
7. maj 2026559 kr10 kr (2%)
2. apr. 2026549 kr15 kr (3%)
29. mar. 2026564 kr28 kr (5%)
28. mar. 2026536 kr72 kr (12%)
27. mar. 2026608 kr39 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret