Gå til hovedindhold

be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 789 krtil 1.049 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 260 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 720 kr 27. apr.

Sammenlign priser på be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 789 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Power 12 850Watt 80 PLUS Gold
789 kr
Til butik
be quiet! Pure Power 12 850Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

be quiet! Pure Power 12 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP004EU
EAN: 4260052191194
Varenr.: 1002586096
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
839 kr
Til butik
be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser rifle leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP004EU
EAN: 4260052191194
Varenr.: 3317054
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Be quiet Pure Power 12 850W (black, 1x 12-pin high power GPU, 3x PCIe, 850 watts) PSU - GEEKD.dk
855 kr
Til butik
Be quiet Pure Power 12 850W (black, 1x 12-pin high power GPU, 3x PCIe, 850 watts) PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! PURE POWER 12 850W enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! PURE POWER 12 850W. Total effekt: 850 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 900 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052191194
Varenr.: 51628397396304
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Pure Power 12 850w Atx 80+ Gold Strømforsyning
999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Power 12 850Watt 80 PLUS Gold
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK789 kr789 krKøb
2Proshop DK839 kr878 krKøb
3Geekd855 kr855 krKøb
4Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
5Ultrashop1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 720 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 868 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 820 kr.

Den nuværende pris på 789 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026789 kr15 kr (2%)
23. maj 2026804 kr15 kr (2%)
20. maj 2026789 kr31 kr (4%)
17. maj 2026758 kr15 kr (2%)
14. maj 2026773 kr15 kr (2%)
13. maj 2026758 kr38 kr (5%)
27. apr. 2026720 kr20 kr (3%)
21. apr. 2026740 kr49 kr (6%)
19. apr. 2026789 kr7 kr (1%)
18. apr. 2026796 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret