Gå til hovedindhold

Listan be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

ListanComputer – strømforsyningerEAN: 4260052190166
Pris fra 1.262 krtil 1.624 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 362 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.122 kr 13. mar.

Sammenlign priser på be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1262 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Power 12 M 1200W 1200Watt 80 PLUS Gold
1.262 kr
Til butik
be quiet! Pure Power 12 M 1200W 1200Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

be quiet! Pure Power 12 M 1200W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - AC 110-240 V - 1200 watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BN346
EAN: 4260052190166
Varenr.: 1001193102
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.361 kr
Til butik
be quiet! PURE POWER 12 M 1200W  Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser , aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 1 x 24 (20+4) pins ATX, fuld modulærfarve: sort, 1200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BN346
EAN: 4260052190166
Varenr.: 3176280
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
be quiet! Pure Power 12 M 1200 W strømforsyning - 80 PLUS Gold, ATX 3.0/PCIe 5.0
-17%1.499 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
be quiet! Pure Power 12 M 1200 W strømforsyning - 80 PLUS Gold, ATX 3.0/PCIe 5.0 billede

Produktinformation

be quiet! Pure Power 12 M 1200W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - AC 110-240 V - 1200 Watt - aktiv PFC - Europa - sortPure Power 12 M 1200 W er ATX 3.0- og PCIe 5.0-kompatibel og tilbyder uovertruffen pålidelighed med enestående funktioner. Det er en fantastisk kombination af ydeevne og enestående kompatibilitet.Ekstremt høj effektivitetPure Power 12 M 1200 W er 80 PLUS Gold-certificeret med op til 93,7 % effektivitet. En overbevisende fordel: lavere strømforbrug og dermed lavere omkostninger, samt køligere og mere støjsvag drift. Pure Power 12 M 1200 W er et godt valg til støjsvage konfigurationer og gaming-pc'er!Opfylder alle krav i ATX 3.0-specifikationenPure Power 12 M 1200 W er en ATX 3.0-strømforsyning med indbygget 12VHPWR-stikintegration til PCIe 5.0-grafikkort og PCIe 6+2-pin-stik til understøttelse af den nuværende generation af GPU'er. Det gør strømforsyningen ekstremt alsidig og et fremragende valg til nuværende og fremtidige high-end-konfigurationer.Til massive transiente belastningerPure Power 12 M tilbyder 1200 W kontinuerlig effekt med 2 uafhængige 12 V-linjer. Selv hvis dit grafikkort kræver meget strøm i korte perioder: Pure Power 12 M 1200 W kan nemt klare overspændinger på op til det dobbelte af den nominelle effekt. Det sikrer pålidelig drift med den næste generation af processorer og grafikkort.Ekstremt støjsvag driftDen usædvanligt stille blæser er temperaturstyret for at opnå en bedre balance mellem effektiv køling og stilhed. Luftstrømsoptimerede blæserblade reducerer turbulens og giver en stille drift.Utrolig stabilitetTakket være LLC-topologien giver Pure Power 12 M 1200 W bedre ydeevne og spændingsregulering. Den er derfor ideel til at bygge ultra-stille konfigurationer eller opgradere gaming- og multimedie-pc'er.Maksimal bekvemmelighed og kompatibilitetTakket være modulariteten kan du fj...

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.19g
EAN: 4260052190166
Varenr.: 2093962
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
be quiet! Pure Power 12 M 1200 W strømforsyning - 80 PLUS Gold, ATX 3.0/PCIe 5.0
-16%1.519 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Power 12 M 1200W 1200Watt 80 PLUS Gold
1.549 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
be quiet! Pure Power 12 M 1200W 3.0 PSU
1.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.262 kr1.262 krKøb
2Proshop DK1.361 kr1.361 krKøb
3Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
4Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
5Ultrashop1.549 kr1.549 krKøb
6Teknikproffset DK1.624 kr1.683 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.122 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 1.595 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.332 kr.

Den nuværende pris på 1.262 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 M 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.262 kr51 kr (4%)
23. maj 20261.211 kr48 kr (4%)
16. maj 20261.259 kr24 kr (2%)
15. maj 20261.235 kr9 kr (1%)
14. maj 20261.244 kr9 kr (1%)
12. maj 20261.253 kr9 kr (1%)
11. maj 20261.262 kr9 kr (1%)
10. maj 20261.253 kr9 kr (1%)
9. maj 20261.262 kr9 kr (1%)
8. maj 20261.253 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret