Gå til hovedindhold

be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 943 krtil 1.265 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 322 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 915 kr 29. apr.

Sammenlign priser på be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 943 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Power 12 1000W Strømforsyning
943 kr
Til butik
be quiet! Pure Power 12 1000W Strømforsyning billede

Produktinformation

be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP005EU
EAN: 4260052191200
Varenr.: 1002586097
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
982 kr
Til butik
be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser rifle leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP005EU
EAN: 4260052191200
Varenr.: 3317056
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Be quiet Pure Power 12 1000W (black, 1x 12-pin high power GPU, 3x PCIe, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk
1.019 kr
Til butik
Be quiet Pure Power 12 1000W (black, 1x 12-pin high power GPU, 3x PCIe, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! PURE POWER 12 1000W enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! PURE POWER 12 1000W. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 110 - 240 V, Maksimal strøm: 1050 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052191200
Varenr.: 51628397527376
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning be quiet! Pure Power 12 M 1000W ATX 3.1
-5%1.129 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning be quiet! Pure Power 12 M 1000W ATX 3.1
-5%1.149 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Power 12 1000W Strømforsyning
1.259 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Pure Power 12 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.265 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK943 kr943 krKøb
2Proshop DK982 kr1.021 krKøb
3Geekd1.019 kr1.019 krKøb
4Boligcenter DK1.129 kr1.129 krKøb
5Vivas DK1.149 kr1.218 krKøb
6Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb
7Dustin DK1.265 kr1.351,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 149 dage. Laveste pris i perioden er 915 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.080 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 963 kr.

Den nuværende pris på 943 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for be quiet! PURE POWER 12 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026943 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026942 kr1 kr (0%)
30. maj 2026943 kr39 kr (4%)
29. maj 2026982 kr49 kr (5%)
26. maj 2026933 kr49 kr (5%)
25. maj 2026982 kr50 kr (5%)
24. maj 2026932 kr9 kr (1%)
22. maj 2026941 kr10 kr (1%)
21. maj 2026931 kr51 kr (5%)
20. maj 2026982 kr54 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret