Gå til hovedindhold

be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd

be quiet!ComputerkomponenterEAN: 4260052192832
Pris fra 679 krtil 839 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 675 kr 5. mar.

Sammenlign priser på be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 679 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Base 501 DX Tower ATX Sort
679 kr
Til butik
be quiet! Pure Base 501 DX Tower ATX Sort billede

Produktinformation

be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BGW76
EAN: 4260052192832
Varenr.: 1002756681
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd
749 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE BASE 501 DX - Kabinet - Miditower - Sort
807 kr
Til butik
be quiet! PURE BASE 501 DX - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 180mm lang), front med 2 x USB 3.0, 1 x USB 3.1 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 2 x 2.5" / 2 x 2.5"/3.5" drev pladser, max CPU køler højde: 178 mm, max grafikkortlængde: 36.8 cm, vertikal grafikkort monteringsklar: max 5 slots (riser ikke inkluderet), medfølgende kabinetkølere: 1 x 140mm front / 1 x 140mm bag / 1 x 140mm top, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: BGW76
EAN: 4260052192832
Varenr.: 3348147
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 DX Black Midi Tower
-23%819 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 DX Black Midi Tower
-23%839 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK679 kr679 krKøb
2CS MEGASTORE DK749 kr788 krKøb
3Proshop DK807 kr846 krKøb
4Boligcenter DK819 kr819 krKøb
5Vivas DK839 kr1.028 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd i 175 dage. Laveste pris i perioden er 663 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 823 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 736 kr.

Den nuværende pris på 679 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - sort - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026679 kr1 kr (0%)
22. maj 2026680 kr1 kr (0%)
20. maj 2026679 kr9 kr (1%)
12. maj 2026688 kr17 kr (2%)
11. maj 2026705 kr6 kr (1%)
10. maj 2026711 kr7 kr (1%)
9. maj 2026718 kr1 kr (0%)
8. maj 2026719 kr6 kr (1%)
7. maj 2026725 kr8 kr (1%)
6. maj 2026733 kr14 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret