Gå til hovedindhold

be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid

Be Quiet!ComputerkomponenterEAN: 4260052192849
Pris fra 729 krtil 1.289 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 560 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 545 kr 6. mar.

Sammenlign priser på be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 729 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Base 501 DX Tower ATX Hvid
729 kr
Til butik
be quiet! Pure Base 501 DX Tower ATX Hvid billede

Produktinformation

be quiet! Pure Base 501 DX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BGW77
EAN: 4260052192849
Varenr.: 1002756682
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 DX hvid Midi Tower
-23%869 kr
Før 1.129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 DX hvid Midi Tower billede

Produktinformation

Fordele ved PC kabinet i midi towerbe quiet! Pure Base 501 DX i hvid er et elegant og rummeligt midi tower til dig, der vil bygge en stabil gaming- eller arbejds-pc. Kabinettet har hærdet glas sidepanel, frontbelysning med RGB i flere farver og et rent, hvidt design, der passer flot på skrivebordet. Med støvfilter, god plads til lange grafikkort på op til 36,8 cm og fleksible drevpladser får du en solid base til moderne hardware.Gennemtænkt køling og tilslutningerKabinetttet leveres med tre 140 mm blæsere fornuftigt placeret i front, top og bag for et balanceret airflow. Der er mulighed for yderligere blæsere og radiatorer op til 360 mm i front, så du kan udvide efter behov. I toppen finder du USB-C (USB 3.2 Gen 2) samt to USB-A-porte og lyd ind/ud, så dine vigtigste enheder er lige ved hånden.Formfaktor: Midi TowerUnderstøttede bundkort: Mini-ATX, ATX, micro ATXFarve: HvidSidepanel: GlasUdvidelsespladser: 7Drevpladser: 2 × 3,5", 5 × 2,5"Maks. grafikkortlængde: 36,8 cmFrontbelysning: RGB, flerfarvetStøvfilter: JaForinstallerede blæsere: Front 1 × 140 mm, Top 1 × 140 mm, Bag 1 × 140 mmUnderstøttede blæserstørrelser: Front 120/140 mm, Top 120/140 mm, Bag 120/140 mmRadiatorstøtte: Front 120/140/240/280/360 mm, Top 120/240 mm, Bag 120/140 mmI/O-panel: 1 × USB-C (USB 3.2 Gen 2), 2 × USB-A (USB 3.2 Gen 2), lyd ind/udStrømforsyning: ATX/PS2 (ikke inkluderet)Mål: H × B × D: 46,3 × 23,1 × 45,0 cmVægt: 7,9 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Be Quiet!
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 15.91g
EAN: 4260052192849
Varenr.: 1966226
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 DX hvid Midi Tower
-23%889 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 DX hvid Midi Tower billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Be Quiet!
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 15.91g
EAN: 4260052192849
Varenr.: 1966226
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid
900 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Base 501 DX Tower ATX Hvid
1.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK729 kr729 krKøb
2Boligcenter DK869 kr869 krKøb
3Vivas DK889 kr1.078 krKøb
4Proshop DK900 kr939 krKøb
5Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid

PriceData har fulgt prisen på be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid i 178 dage. Laveste pris i perioden er 545 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 920 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 727 kr.

Den nuværende pris på 729 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for be quiet! PURE BASE 501 DX White - Kabinet - Miditower - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026729 kr17 kr (2%)
29. maj 2026712 kr9 kr (1%)
8. maj 2026703 kr37 kr (5%)
1. apr. 2026740 kr67 kr (8%)
29. mar. 2026807 kr206 kr (34%)
28. mar. 2026601 kr16 kr (3%)
25. mar. 2026585 kr137 kr (19%)
23. mar. 2026722 kr8 kr (1%)
22. mar. 2026714 kr120 kr (20%)
19. mar. 2026594 kr133 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret