Gå til hovedindhold

be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid

be quiet!ComputerkomponenterEAN: 4260052192863
Pris fra 692 krtil 819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 127 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 598 kr 30. apr.

Sammenlign priser på be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 692 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Base 501 LX Tower ATX Hvid
692 kr
Til butik
be quiet! Pure Base 501 LX Tower ATX Hvid billede

Produktinformation

be quiet! Pure Base 501 LX - Midi-tårn - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BGW79
EAN: 4260052192863
Varenr.: 1002756684
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid
785 kr
Til butik
be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 180mm lang), front med 2 x USB 3.0, 1 x USB 3.1 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 2 x 2.5" / 2 x 2.5"/3.5" drev pladser, max CPU køler højde: 178 mm, max grafikkortlængde: 36.8 cm, vertikal grafikkort monteringsklar: max 5 slots (riser ikke inkluderet), medfølgende kabinetkølere: 3 x 120mm front / 1 x 140mm bag, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: BGW79
EAN: 4260052192863
Varenr.: 3348166
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 LX hvid Midi Tower
-35%799 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 LX hvid Midi Tower billede

Produktinformation

Stilrent PC kabinet med høj ydelse og RGBbe quiet! Pure Base 501 LX hvid er et elegant Midi Tower PC kabinet til gaming og kraftige stationære pc’er. Det hvide stålkabinet med sidevindue i glas giver et rent look, mens de forinstallerede ARGB-blæsere i front samt bagpå skaber en flot flerfarvet belysning. Det perforerede frontpanel og støvfilter hjælper luftstrømmen, så dine komponenter får gode betingelser.Fleksibel indretning til moderne buildsKabinettet understøtter ATX, micro ATX og Mini-ATX bundkort og giver plads til grafikkort op til 36,8 cm og CPU-kølere op til 17,8 cm. Der er 7 udvidelsesslotte og god lagerplads med 2 interne 3,5"-bays og 5 til 2,5". Foran finder du 1x USB-C (USB 3.2 Gen 2) og 2x USB-A samt lyd ind/ud - klar til både nye og eksisterende enheder.Effektiv køling fra startDer medfølger 3x 120 mm frontblæsere og 1x 140 mm bagblæser med PWM-styring. Kabinettet understøtter op til 3 front-, 2 top- og 1 bagblæser samt radiatorer foran op til 360 mm og i toppen op til 240 mm. Det giver fleksible muligheder for luft- og vandkøling alt efter dit behov.Formfaktor: Midi TowerFarve: HvidMaterialer: ABS, glas, stålBundkort: ATX, micro ATX, Mini-ATXMaks. CPU-kølerhøjde: 17,8 cmMaks. GPU-længde: 36,8 cmLagerplads: 2 × 3,5", 5 × 2,5"Udvidelsesslotte: 7Støvfilter: JaBelysning: ARGB i kabinetsblæsereForudinstallerede blæsere: 3 × 120 mm front, 1 × 140 mm bagRadiatorstøtte: Front 120/140/240/280/360 mm; Top 120/240 mm; Bag 120/140 mmFront I/O: 1 × USB-C (USB 3.2 Gen 2), 2 × USB-A (USB 3.2 Gen 2), lyd ind/udStrømforsyning: ATX/PS2 (ikke inkluderet)Mål (H × B × D): 46,3 × 23,1 × 45,0 cmVægt: 7,9 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Be Quiet!
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 15.91g
EAN: 4260052192863
Varenr.: 1966224
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 LX hvid Midi Tower
-34%819 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK692 kr692 krKøb
2Proshop DK785 kr824 krKøb
3Boligcenter DK799 kr799 krKøb
4Vivas DK819 kr1.008 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid

PriceData har fulgt prisen på be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 598 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 893 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 770 kr.

Den nuværende pris på 692 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for be quiet! PURE BASE 501 LX White - Kabinet - Miditower - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026692 kr27 kr (4%)
16. maj 2026719 kr39 kr (5%)
9. maj 2026758 kr24 kr (3%)
7. maj 2026782 kr182 kr (30%)
5. maj 2026600 kr1 kr (0%)
2. maj 2026599 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026598 kr3 kr (0%)
29. apr. 2026601 kr79 kr (12%)
24. apr. 2026680 kr35 kr (5%)
17. apr. 2026645 kr29 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret