Gå til hovedindhold

be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid

be quiet!ComputerkomponenterEAN: 4260052191811
Pris fra 594 krtil 1.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 525 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 512 kr 29. maj

Sammenlign priser på be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 594 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Pure Base 501 Airflow Tower ATX Hvid
594 kr
Til butik
be quiet! Pure Base 501 Airflow Tower ATX Hvid billede

Produktinformation

be quiet! Pure Base 501 Airflow - Midi-tårn - ATX - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BG075
EAN: 4260052191811
Varenr.: 1002403448
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid
594 kr
Til butik
be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 180mm lang), front med 2x USB 3.2 Gen 1, 1x USB 3.2 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 5 x 2.5" / 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 178 mm, medfølgende kabinetkølere: 1 x 140mm front / 1 x 140mm bag bund, front panel: mesh, side vindue: steel, farve: hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: BG075
EAN: 4260052191811
Varenr.: 3317149
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 Airflow, hvid Midi Tower
-17%709 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 Airflow, hvid Midi Tower billede

Produktinformation

Stilrent PC kabinet med høj luftstrømbe quiet! Pure Base 501 Airflow i hvid er et elegant Midi Tower PC kabinet til dig, der vil bygge en stilren og effektiv stationær. Kabinettet leveres med to 140 mm blæsere fornuftigt placeret foran og bagtil og understøtter op til tre forreste blæsere samt radiatorer i flere størrelser, så du kan opnå god køling af dine komponenter. Det hvide design og den perforerede front giver et moderne udtryk, der passer flot på skrivebordet.Fleksibel indretning til dit buildKabinettet understøtter bundkort i ATX, micro ATX og Mini‑ITX, har 7 udvidelsesslots, 2 × 3,5" og 5 × 2,5" drevbåse og plads til CPU‑kølere op til 17,8 cm samt PSU op til 18 cm. Et støvfilter hjælper med at holde indmaden ren, og front-I/O med USB‑C, 2 × USB‑A, lyd ind/ud, tænd/sluk og reset giver nem adgang i hverdagen.Type: PC kabinet, Midi TowerFarve: HvidMateriale: ABS, stålBundkort: ATX, micro ATX, Mini‑ITXUdvidelsesslots: 7Drevpladser: 2 × 3,5", 5 × 2,5"Maks. CPU‑kølerhøjde: 17,8 cmMaks. PSU‑længde: 18 cmKøling medfølger: Foran 1 × 140 mm, bagtil 1 × 140 mmBlæsere understøttet (front/top/bag): op til 3/2/1; 120 eller 140 mmRadiatorer understøttet: Front 120/140/240/280/360 mm, top 120/240 mm, bag 120/140 mmPWM-understøttelse: JaMaks. luftflow: 57,4 cfmMaks. lufttryk: 0,96 mmH2OFront I/O: 1 × USB‑C (USB 3.2 Gen 2), 2 × USB‑A (USB 3.2 Gen 2), lyd ind/ud, tænd/sluk, resetStøvfilter: JaStrømforsyning: ATX/PS2 (medfølger ikke)Mål (H × B × D): 46,3 × 23,1 × 45,0 cmVægt: 6,8 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Be Quiet!
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 15.38g
EAN: 4260052191811
Varenr.: 1966218
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet be quiet! Pure Base 501 Airflow, hvid Midi Tower
-17%729 kr
Før 879 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Pure Base 501 Airflow Tower ATX Hvid
1.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK594 kr594 krKøb
2Proshop DK594 kr633 krKøb
3Boligcenter DK709 kr709 krKøb
4Vivas DK729 kr918 krKøb
5Ultrashop1.119 kr1.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid

PriceData har fulgt prisen på be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 512 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 605 kr.

Den nuværende pris på 594 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for be quiet! PURE BASE 501 Airflow White - Kabinet - Miditower - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026594 kr80 kr (16%)
31. maj 2026514 kr2 kr (0%)
29. maj 2026512 kr20 kr (4%)
27. maj 2026532 kr8 kr (1%)
23. maj 2026540 kr18 kr (3%)
22. maj 2026558 kr19 kr (3%)
20. maj 2026577 kr15 kr (3%)
18. maj 2026562 kr7 kr (1%)
14. maj 2026555 kr3 kr (1%)
13. maj 2026558 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret