Gå til hovedindhold

BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE

BaBylissElektronik2200W kraftfuld motorProfessionel hårstyling hjemmeEAN: 3030050153842

Kraftfuld 2200W hårtørrer fra BaByliss med ion-teknologi og keramisk varmelegeme. Hurtig tørring, inkluderer diffuser og fønnæb. Perfekt til tykt hår. Læs mere

Pris fra 169 krtil 281 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 112 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Babyliss Hårtørrer Turbo Smooth 2200 - 2200 W
-15%169 kr
Før 198 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BaByliss Hårtørrer D572DE Turbo Smooth 2200
190 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hårfön Turbo Smooth 2200 D572D
219 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BaByliss Turbo Smooth 2200 D572DE
-26%220 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Babyliss Hårfön Turbo Smooth 2200 D572D
-32%224 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hårtørrer BaByliss Turbo Smooth 2200 D572DE
-8%229 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hårtørrer BaByliss Turbo Smooth 2200 D572DE
-7%249 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE
-11%266,75 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
BaByliss Hårtørrer D572DE Turbo Smooth 2200
269 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
BaByliss Turbo Smooth 2200
275 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hårtørrer Turbo Smooth 2200 D572DE
-15%279 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
BaByliss Turbo Smooth 2200 1 pcs
281 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK169 kr208 krKøb
2CompuMail DK190 kr190 krKøb
3CS MEGASTORE DK219 kr258 krKøb
4Bangerhead DK220 kr220 krKøb
5Teknikproffset DK224 kr283 krKøb
6Boligcenter DK229 kr229 krKøb
7Vivas DK249 kr318 krKøb
8NiceHair.dk266,75 kr266,75 krKøb
9Ultrashop269 kr269 krKøb
10Lyko DK275 kr275 krKøb
11Estore DK279 kr279 krKøb
12NordicFeel DK281 kr281 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

BaByliss Turbo Smooth 2200 Hårtørrer D572DE

BaByliss

Kraftfuld 2200W hårtørrer fra BaByliss med ion-teknologi og keramisk varmelegeme. Hurtig tørring, inkluderer diffuser og fønnæb. Perfekt til tykt hår.

• Professionel hårstyling hjemme
• 2200W kraftfuld motor

Beskrivelse

BaByliss Turbo Smooth 2200 er en professionel hårtørrer med kraftfuld 2200W motor og 90 km/t luftstrøm til hurtig og effektiv føntørring. Turmalinkeramisk teknologi og ion-teknologi modvirker statisk elektricitet og giver glansfuldt resultat. Med 3 varmetrin, 2 hastighedsindstillinger og kold luft-funktion. Inkluderer stor diffuser til naturlige krøller og slankt koncentratormundstykke til glatte frisurer. Let vægt og 1,95m ledning gør den nem at håndtere. Perfekt til alle hårtyper, især tykt hår som kræver kraftig tørring.

Specifikationer

Vægt:Let konstruktion til nem håndtering
Effekt:2200W motor med 90 km/t luftstrøm
Garanti:3 års producentgaranti
Ledning:1,95 meter lang med ophængskrog
Teknologi:Turmalinkeramisk varmelegeme og ion-teknologi
Tilbehør:Diffuser og koncentratormundstykke inkluderet
Indstillinger:3 temperaturer, 2 hastigheder og kold luft

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor kraftfuld er BaByliss Turbo Smooth 2200 sammenlignet med andre hårtørrere?

Med sin 2200W motor og 90 km/t luftstrøm er den blandt de kraftigste på markedet, hvilket gør tørringstiden op til 50% hurtigere end standard føntørrere.

Hvilke hårtyper passer denne hårtørrer bedst til?

Den er ideel til alle hårtyper, men særligt effektiv til tykt, groft eller langt hår. Ion-teknologien gør den også perfekt til krøllet eller flyvsk hår.

Hvad er forskellen på diffuseren og koncentratormundstykket?

Diffuseren (14,5 cm) forbedrer naturlige krøller og giver volumen, mens det slanke koncentratormundstykke (13x75 mm) koncentrerer luftstrømmen til præcis styling og glatte frisurer.

Kan hårtørreren bruges til daglig brug uden at skade håret?

Ja, den keramiske varmelegeme sikrer ensartig varmefordeling og ion-teknologien beskytter mod tørt, beskadiget hår. Brug altid varmebeskyttelse for optimal pleje.

Hvor længe holder BaByliss hårtørrere typisk?

Med ordentlig vedligeholdelse holder BaByliss hårtørrere 5-8 år. Rens luftfilteret regelmæssigt og undgå at blokere luftindtaget for at forlænge levetiden.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE

PriceData har fulgt prisen på BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE i 181 dage. Laveste pris i perioden er 169 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 204 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 195 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for BaByliss Hair Dryers Turbo Smooth 2200 - - D572DE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026169 kr28 kr (14%)
20. maj 2026197 kr5 kr (2%)
10. maj 2026202 kr4 kr (2%)
9. maj 2026198 kr1 kr (1%)
8. maj 2026199 kr1 kr (1%)
5. maj 2026198 kr5 kr (2%)
4. maj 2026203 kr1 kr (0%)
3. maj 2026202 kr1 kr (0%)
1. maj 2026203 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026204 kr6 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret