Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA

ASUSComputer – systemkølingsdeleEAN: 4711387297438
Pris fra 162 krtil 184 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 22 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 140 kr 26. apr.

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 162 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Fan 1-pack Hvid 120 mm
162 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Fan 1-pack Hvid 120 mm billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming TR120 ARGB - Indsats med blæser - 120 mm - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90DA0093-B09000
EAN: 4711387297438
Varenr.: 1002207364
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF Gaming TR 120 ARGB PWM-blæser, 120 mm, hvid
175 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming TR 120 ARGB PWM-blæser, 120 mm, hvid billede

Produktinformation

TUF Gaming TR120 ARGB-blæseren tilbyder køleydelse af høj kvalitet og unikke æstetiske funktioner. Asus TUF Gaming TR120 ARGB-blæseren giver køleydelse af høj kvalitet takket være en tykkere 28 mm blæserramme. Markedets førende statiske tryk på 3,3 mm H2O kombineret med en luftstrøm på 77,4 CFM sikrer optimal køling under alle forhold. PWM-understøttelse giver mulighed for præcis blæserstyring og et bredt hastighedsjusteringsområde fra 0 til 2000 o/min. Brugerne kan vælge mellem støjsvag drift til lettere belastninger og maksimal luftstrøm til mere krævende opgaver. Blæseren har et eksklusivt dobbeltlags LED-matrix-design med 16 separate, programmerbare RGB-lysdioder, der giver unik glans og personlig stil. Produktets fleksible sidemønster giver dig mulighed for at tilpasse æstetikken efter din smag. Desuden har produktet Aura Sync-kompatibilitet, som giver dig mulighed for at kombinere farver og lyseffekter med en lang række hardware. Så du kan få alle dine computerkomponenter til at lyse i samme nuance eller skabe komplekse lysskærme, der afspejler din egen personlige stil. Blæseren fås i sort og hvid samt i normal og omvendt retning, så den passer til en lang række pc-designs. Med samme støjniveau sikrer TR120 højere P/Q-optimering og bedre varmeafledningseffektivitet i dit gaming-kabinet. Specifikationer: Modelnavn: TUF Gaming TR120, Farve: Hvid, Størrelse: 120 x 120 x 28 mm, Leje: hydraulisk leje, Ventilator MTTF: 40 000 timer, 25°C, Blæserhastighed: 2000 rpm (+/- 10%), Statisk tryk: 3,3 mm HO, Luftstrøm: 77,4 CFM, Støjniveau: 29 dB(A), Ventilatorens effekt: 2,04 W, Ventilatorens driftsspænding: 12 V, Ventilatorens forsyningsstrøm: 0,17, ARGB strømforbrug: 2,95 W (maks.), RGB Nominel spænding: 5 V, RGB's nominelle strøm: 0,59 A, Garanti: 2 år, 120 x 120 x 28 mm blæser, 0 - 2000 RPM, 4-pin PWM, LED-matrixdesign med to lag, Aura Sync-kompatibilitet, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Blæser
EAN: 4711387297438
Varenr.: C77853
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA
184 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 120mm x 120mm x 28mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 29 dBa, lufttryk max 77.4 CFM, max statisk luftryk 3.3 mmH2O, omdrejningshastighed: 0 - 2000 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Fluid Dynamic Bearing (FDB), bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kontrolleret af: ASUS AURA, farve: hvid.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: 90DA0093-B09000
EAN: 4711387297438
Varenr.: 3254009

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK162 kr162 krKøb
2Teknikproffset DK175 kr224 krKøb
3Proshop DK184 kr223 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA i 181 dage. Laveste pris i perioden er 140 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 163 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 157 kr.

Den nuværende pris på 162 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for ASUS TUF GAMING TR120 - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026162 kr2 kr (1%)
30. maj 2026160 kr2 kr (1%)
29. maj 2026162 kr2 kr (1%)
28. maj 2026160 kr2 kr (1%)
25. maj 2026162 kr1 kr (1%)
22. maj 2026163 kr3 kr (2%)
20. maj 2026160 kr1 kr (1%)
19. maj 2026159 kr2 kr (1%)
17. maj 2026157 kr1 kr (1%)
15. maj 2026156 kr16 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret