Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA

AsusComputer – systemkølingsdeleEAN: 4711387297513
Pris fra 182 krtil 489 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 307 kr (63% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 182 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Fan 3-pack Hvid 120 mm
182 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Fan 3-pack Hvid 120 mm billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming TR120 ARGB - Indsats med blæser - 120 mm (pakke med 3)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90DA0093-B09020
EAN: 4711387297513
Varenr.: 1002207365
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF Gaming TR 120 ARGB PWM-blæser, 120 mm, hvid, 3-pak
212 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming TR 120 ARGB PWM-blæser, 120 mm, hvid, 3-pak billede

Produktinformation

TUF Gaming TR120 ARGB-blæseren tilbyder køleydelse i høj kvalitet og unikke æstetiske egenskaber. Asus TUF Gaming TR120 ARGB-blæseren giver køleydelse af høj kvalitet takket være en tykkere 28 mm blæserramme. Markedets førende statiske tryk på 3,3 mm H2O kombineret med en luftstrøm på 77,4 CFM sikrer optimal køling under alle forhold. PWM-understøttelse giver mulighed for præcis blæserstyring og et bredt hastighedsjusteringsområde fra 0 til 2000 o/min. Brugerne kan vælge mellem støjsvag drift til lettere belastninger og maksimal luftstrøm til mere krævende opgaver. Blæseren har et eksklusivt dobbeltlags LED-matrix-design med 16 separate, programmerbare RGB-lysdioder, der giver unik glans og personlig stil. Produktets fleksible sidemønster giver dig mulighed for at tilpasse æstetikken efter din smag. Desuden har produktet Aura Sync-kompatibilitet, som giver dig mulighed for at kombinere farver og lyseffekter med en lang række hardware. Så du kan få alle dine computerkomponenter til at lyse i samme nuance eller skabe komplekse lysskærme, der afspejler din egen personlige stil. Blæseren fås i sort og hvid samt i normal og omvendt retning, så den passer til en lang række pc-designs. Med samme støjniveau sikrer TR120 højere P/Q-optimering og bedre varmeafledningseffektivitet i dit gaming-kabinet. Specifikationer: Modelnavn: TUF Gaming TR120, Farve: Hvid, Blæserstørrelse: 120 x 120 x 28 mm, Leje: hydraulisk leje, Ventilator MTTF: 40 000 timer, 25°C, Ventilatorhastighed: 2000 rpm (+/- 10%), Statisk tryk: 3,3 mm HO, Luftstrøm: 77,4 CFM, Støjniveau: 29 dB(A), Ventilatorens effekt: 2,04 W, Ventilatorens driftsspænding: 12 V, Ventilatorens forsyningsstrøm: 0,17, ARGB strømforbrug: 2,95 W (maks.), RGB Nominel spænding: 5 V, RGB's nominelle strøm: 0,59 A, Garanti: 2 år, produktpakke med 3 blæsere, inkl. 12 skruer og 1-til-3 PWM-kabel, 120 x 120 x 28 mm blæsere, 0 - 2000 RPM, 4-pin PWM, Dobbeltlags LED-matrix-design, 3 stk multipack, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Blæser
EAN: 4711387297513
Varenr.: C77852
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA
401 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 120mm x 120mm x 28mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 29 dBa, lufttryk max 77.4 CFM, max statisk luftryk 3.3 mmH2O, omdrejningshastighed: 0 - 2000 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Fluid Dynamic Bearing (FDB), bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kontrolleret af: ASUS AURA, farve: hvid.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: 90DA0093-B09020
EAN: 4711387297513
Varenr.: 3254008
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetventilator ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Hvid 3-pak
-2%469 kr
Før 479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetventilator ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Hvid 3-pak
-2%489 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK182 kr182 krKøb
2Teknikproffset DK212 kr271 krKøb
3Proshop DK401 kr440 krKøb
4Boligcenter DK469 kr469 krKøb
5Vivas DK489 kr568 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA i 182 dage. Laveste pris i perioden er 182 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 387 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 352 kr.

Den nuværende pris på 182 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for ASUS TUF GAMING TR120 3-pack - Kabinet køler - 120mm - Hvid - 29 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026182 kr1 kr (1%)
29. maj 2026183 kr4 kr (2%)
28. maj 2026187 kr12 kr (6%)
25. maj 2026199 kr1 kr (1%)
22. maj 2026200 kr3 kr (2%)
13. maj 2026197 kr3 kr (2%)
8. maj 2026200 kr4 kr (2%)
18. apr. 2026204 kr161 kr (44%)
17. apr. 2026365 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026364 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret