Gå til hovedindhold

ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm

AsusComputer – strømforsyningerEAN: 4711387929117
Pris fra 1.328 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 491 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 986 kr 4. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1328 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming LC III LCD Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm
1.328 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming LC III LCD Vandkøler 1-pack Hvid 120 mm billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming LC III LCD - White Edition - processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 360 mm - (for: LGA1700, LGA1200, AM4, AM5, LGA1851) - kobberbase - 120 mm - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90RC01A2-B0EAY0
EAN: 4711387929117
Varenr.: 1003487988
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD White Edition - CPU Vandkøling
1.392 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD White Edition - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

All-in-one liquid CPU cooler with a 2.8" IPS LCD, pre-installed triple ARGB fans and an upgraded three-phase pump that boosts efficiency, increases lifespan and reduces noise for improved thermal performance. The TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD White Edition combines a customizable 2.8" display for animated GIFs, MP4s and live hardware monitoring with integrated ARGB fans that simplify installation via a dual‑connector cable for power/signals and lighting. Upgraded pump: three-phase, six-slot, four-pole design for up to 30% improved efficiency and longer service life Pre-installed integrated ARGB fans delivering high airflow and static pressure with anti-vibration rubber mounts Fan specs: 2600 ±10% RPM, 3.82 mmH2O static pressure, 90.78 CFM airflow, 37.4 dB(A) noise 2.8" IPS LCD shows clock mode, voltages, temperatures, fan speeds and supports custom images, GIFs and MP4s ASUS InfoHub software for intuitive LCD control and real-time hardware status Reinforced sleeved 400 mm tubing and braided LCD/pump header cables for durability and easier cable management Pre-applied thermal paste and compatibility with Intel LGA 1851/1700/1200 and AMD AM5/AM4 sockets Customizable visuals and robust cooling combine to keep system temperatures stable while adding a focal point to your build.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: 90RC01A2-B0EAY0
EAN: 4711387929117
Varenr.: 3409213
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm billede

Produktinformation

Effektiv AIO CPU-vandkøling med ARGB og LCDASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition er en all-in-one væskekøler til processorer, designet til dig der bygger en hvid gaming-pc med stil og stabil ydelse. Den store 360 mm radiator med tre 120 mm ARGB-blæsere leverer målrettet luftstrøm, mens vandblokken i kobber sikrer effektiv varmeoverførsel. Et indbygget LCD-display på pumpen giver et skarpt visuelt touch i kabinettet.Bygget til moderne soklerKøleren passer til populære Intel- og AMD-sokler, herunder LGA 1700, Intel LGA1851 samt AM4 og AM5. Den hvide finish, flerfarvet belysning og 40 cm slanger gør den nem at placere pænt i de fleste kabinetter.Type: All-in-one væskekøler til processorRadiator: 39,7 × 12,0 × 2,7 cmBlæsere: 3 × 120 mm, hastighed 650–2.600 rpmLufttryk: 3,82 mmH2OLuftstrøm: 90,78 CFMStøjniveau: 37,4 dBMaterialer: Radiator i aluminium, køleplade i kobberDisplay: LCDRGB-belysning: ARGB, flerfarvetKompatible sokler: AM4, AM5, LGA 1200, LGA 1700, Intel LGA1851Slangelængde: 40 cmVandblok: 8,09 × 7,70 × 6,71 cm (B × D × H)PWM-understøttelse: JaAntal pr. pakke: 1Vægt: 1,77 kgPakkens indhold: Skruer og installationsvejledningFarve: HvidGaranti: 6 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Computer køling
Vægt: 3.56g
EAN: 4711387929117
Varenr.: 2022343
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.328 kr1.328 krKøb
2Proshop DK1.392 kr1.392 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 986 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.328 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.109 kr.

Den nuværende pris på 1.328 kr er 20% over normalprisen. Prisen er steget 24% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for ASUS TUF Gaming LC III 360 ARGB LCD - White Edition AIO CPU-vandkøler, 360 mm, 3x120 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.328 kr90 kr (7%)
2. jun. 20261.238 kr112 kr (10%)
29. maj 20261.126 kr39 kr (4%)
28. maj 20261.087 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.083 kr10 kr (1%)
23. maj 20261.093 kr15 kr (1%)
22. maj 20261.078 kr3 kr (0%)
21. maj 20261.081 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.082 kr5 kr (0%)
19. maj 20261.087 kr18 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret