Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort

Pris fra 717 krtil 1.139 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 422 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 609 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 717 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
717 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, AM5, LGA1851, LGA1700, LGA1200) - kobber - 120 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90RC01J1-B0EAY0
EAN: 4711636159050
Varenr.: 1003602905
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING LC III 240 ARGB - CPU Vandkøling
779 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING LC III 240 ARGB - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

All-in-one liquid CPU cooler with pre-installed ARGB fans, an upgraded three-phase pump and reinforced 400mm sleeved tubing for high airflow, static pressure and durable chassis compatibility. The TUF Gaming LC III 240 ARGB pairs a sleek pump top with customizable Aura ARGB lighting and integrated fans that use a single cable for power and lighting to simplify installation while maintaining stable CPU temperatures. Upgraded pump: three-phase, six-slot, four-pole design for up to twice the lifespan and up to 30% improved efficiency with reduced noise Pre-applied thermal paste for straightforward mounting Fan performance: 2600 ±10% RPM, 3.82 mmH2O static pressure, 90.78 CFM airflow, 37.4 dB(A) noise Anti-vibration rubber at each fan corner to reduce resonance Braided pump and ARGB header cables for easier cable management Supports Intel LGA 1851, 1700, 1200 and AMD AM5, AM4 sockets Combined features deliver effective cooling with cleaner cable routing and selectable ARGB lighting to complement compatible builds.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: 90RC01J1-B0EAY0
EAN: 4711636159050
Varenr.: 3409218
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
919 kr
Til butik
ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB Vandkøler 1-pack - Sort 120 mm Opgrader dit gaming setup med ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB Vandkøler. Denne effektive vandkøler er designet til at give maksimal køleeffektivitet og lavere temperaturer under intensive gami...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: kølepasta)
EAN: 4711636159050
Varenr.: 124988
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkøler til CPU ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB - 240 mm, sort
-7%1.119 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkøler til CPU ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB - 240 mm, sort
-7%1.139 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK717 kr717 krKøb
2Proshop DK779 kr818 krKøb
3Ultrashop919 kr919 krKøb
4Boligcenter DK1.119 kr1.119 krKøb
5Vivas DK1.139 kr1.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort i 170 dage. Laveste pris i perioden er 549 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 963 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 880 kr.

Den nuværende pris på 717 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 64 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for ASUS TUF Gaming LC III 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026717 kr15 kr (2%)
22. maj 2026732 kr15 kr (2%)
15. maj 2026747 kr15 kr (2%)
14. maj 2026762 kr7 kr (1%)
13. maj 2026755 kr1 kr (0%)
12. maj 2026756 kr6 kr (1%)
8. maj 2026762 kr4 kr (1%)
7. maj 2026758 kr7 kr (1%)
6. maj 2026765 kr12 kr (2%)
5. maj 2026777 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret