Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

AsusComputer – strømforsyningerEAN: 4718017724029
Pris fra 429 krtil 739 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 310 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
429 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX12V / EPS12V, 80 Plus Bronze, 135 mm blæser, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 8 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, sleeved kabler, 750 watt

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00D0-B0NA00
EAN: 4718017724029
Varenr.: 2914971
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF-GAMING-750B Strømforsyning 750Watt
468 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING 750W 80+ Bronze Power Supply PSU - GEEKD.dk
579 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING 750W 80+ Bronze Power Supply PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS TUF-GAMING-750B enhed til strømforsyning 750 W 20+4 pin ATX ATX Sort ASUS TUF-GAMING-750B. Total effekt: 750 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Kabeltype: Ikke modulær. Formål: PC, Strømforsyningenhed...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: PSU
EAN: 4718017724029
Varenr.: 51247894528336
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming 750B strømforsyning - 750 W ATX, 20+4 pin, sort
-22%679 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming 750B strømforsyning - 750 W ATX, 20+4 pin, sort
-21%699 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF-GAMING-750B strömförsörjningsenheter 750 W 20+4 pin ATX ATX Svart
-33%739 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK429 kr468 krKøb
2CompuMail DK468 kr468 krKøb
3Geekd579 kr579 krKøb
4Boligcenter DK679 kr679 krKøb
5Vivas DK699 kr778 krKøb
6Teknikproffset DK739 kr798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 169 dage. Laveste pris i perioden er 429 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 568 kr.

Den nuværende pris på 429 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for ASUS TUF GAMING 750B Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 2026429 kr39 kr (8%)
9. maj 2026468 kr79 kr (14%)
7. maj 2026547 kr1 kr (0%)
5. maj 2026548 kr1 kr (0%)
2. maj 2026547 kr118 kr (28%)
18. apr. 2026429 kr116 kr (21%)
16. apr. 2026545 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026546 kr3 kr (1%)
11. apr. 2026549 kr6 kr (1%)
10. apr. 2026555 kr34 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret