Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort

ASUSComputerskærmeEAN: 4711387973332
Pris fra 5.490 krtil 7.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.029 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5490 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 34" curved gamingskærm ROG Strix OLED XG34WCDG
-13%5.490 kr
Før 6.290 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS 34" curved gamingskærm ROG Strix OLED XG34WCDG billede

Produktinformation

ASUS 34" curved gamingskærm ROG Strix OLED XG34WCDG - 3440x1440 QD-OLED, 175 Hz, 0,03 ms, 1,5m:1, HDR10, 2xHDMI/DP/USB-C - Spiludstyr Gamingskærme

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Spiludstyr
Artikel nr.: 90LM0B70-B01171
EAN: 4711387973332
Varenr.: 1333161
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
34" ASUS ROG Strix XG34WCDG - 3440x1440 (UWQHD) - 175Hz - QD-OLED - 15W USB-C
5.532 kr
Til butik
34" ASUS ROG Strix XG34WCDG - 3440x1440 (UWQHD) - 175Hz - QD-OLED - 15W USB-C billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG34WCDG monitor leverer en medrivende 21:9 gamingoplevelse med et buet Quantum Dot OLED-panel for levende farver og dyb kontrast. Størrelse: 34" Opløsning: 3440 x 1440 (UWQHD) Opdateringsfrekvens: 175Hz Paneltype: QD-OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 15W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; AMD FreeSync Premium Pro; NVIDIA G-SYNC Compatible; DisplayHDR 400 True Black; Nærhedssensor; Tilt/drejbar/højdejustering; ASUS GamePlus; Flicker-Free; Extreme Low Motion Blur Den buede ultrabrede format, dybe sortniveauer og hurtig respons giver en jævn, letlæselig billedoplevelse til både konkurrenceorienteret spil og filmisk fordybelse.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0B70-B01171
EAN: 4711387973332
Varenr.: 3424269
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix OLED XG34WCDG 34" OLED 3440 x 1440 (UltraWide) DisplayPort HDMI USB-C 175 Hz
5.797 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort
5.818 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm ASUS ROG Strix OLED XG34WCDG 34" QD‑OLED 3440×1440 175 Hz
-13%7.499 kr
Før 8.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm ASUS ROG Strix OLED XG34WCDG 34" QD‑OLED 3440×1440 175 Hz
-13%7.519 kr
Før 8.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK5.490 kr5.490 krKøb
2Proshop DK5.532 kr5.532 krKøb
3CompuMail DK5.797 kr5.797 krKøb
4CS MEGASTORE DK5.818 kr5.818 krKøb
5Boligcenter DK7.499 kr7.499 krKøb
6Vivas DK7.519 kr8.718 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 5.490 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 6.528 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.096 kr.

Den nuværende pris på 5.490 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for ASUS ROG Strix XG34WCDG - OLED-monitor - gaming - kurvet - 3440 x 1440 UWQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20265.490 kr307 kr (5%)
29. maj 20265.797 kr2 kr (0%)
9. maj 20265.795 kr2 kr (0%)
15. apr. 20265.797 kr110 kr (2%)
10. apr. 20265.907 kr4 kr (0%)
1. apr. 20265.903 kr23 kr (0%)
31. mar. 20265.880 kr410 kr (7%)
28. mar. 20266.290 kr387 kr (7%)
21. mar. 20265.903 kr184 kr (3%)
12. mar. 20266.087 kr203 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret