Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711387497104
Pris fra 3.154 krtil 5.119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.965 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.768 kr 3. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3154 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz
3.154 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG32WCMS - LED-skærm - gaming - kurvet - 32" (31.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - Rapid VA - 400 cd/m² - 4000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM09X0-B01970
EAN: 4711387497104
Varenr.: 1002287414
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 32" curved gamingskærm ROG Strix XG32WCMS
3.199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" ASUS ROG Strix XG32WCMS - 2560x1440 (QHD) - 280Hz - VA
3.576 kr
Til butik
32" ASUS ROG Strix XG32WCMS - 2560x1440 (QHD) - 280Hz - VA billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG32WCMS monitor leverer nedsænkende buede VA-billeder og responsiv ydeevne til hurtig og kompetitivt gameplay. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 280Hz Paneltype: Rapid VA Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: HDR10; DisplayHDR 400; 95% DCI-P3; ELMB Sync; Variable Overdrive 2.0; Flicker-Free; Low Blue Light Kurvet VA-kontrast og HDR giver dybere sortniveauer og jævnere bevægelser, så du får mindre øjenbelastning og bedre præstation i lange spilsessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM09X0-B01970
EAN: 4711387497104
Varenr.: 3283234
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG32WCMS 32 Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz
3.919 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix XG32WCMS 31,5" buet gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, Fast VA, sort
5.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix XG32WCMS 31,5" buet gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, Fast VA, sort
5.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.154 kr3.154 krKøb
2Komplett DK3.199 kr3.199 krKøb
3Proshop DK3.576 kr3.576 krKøb
4Ultrashop3.919 kr3.919 krKøb
5Boligcenter DK5.099 kr5.099 krKøb
6Vivas DK5.119 kr5.358 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.620 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 3.448,55 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.027 kr.

Den nuværende pris på 3.154 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for ASUS ROG Strix XG32WCMS 32" kurvet gaming-skærm - QHD 280 Hz, Rapid VA, HDMI/DP/USB‑C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.154 kr115 kr (4%)
29. maj 20263.039 kr160 kr (6%)
28. maj 20262.879 kr155 kr (5%)
27. maj 20263.034 kr154 kr (5%)
26. maj 20262.880 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.879 kr1 kr (0%)
24. maj 20262.880 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.891 kr55 kr (2%)
21. maj 20262.946 kr44 kr (1%)
20. maj 20262.990 kr54 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret