Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz

AsusComputerskærmeEAN: 4711387400265
Pris fra 1.882 krtil 2.659 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 777 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.839 kr 18. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1882 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz
1.882 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27WCS - LCD-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 2K @ 180 Hz - Rapid VA - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM09P1-B01370
EAN: 4711387400265
Varenr.: 1002216703
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ROG Strix XG27WCS - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA
1.997 kr
Til butik
27" ASUS ROG Strix XG27WCS - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27WCS gamingmonitor leverer en immersiv, kurvet spiloplevelse og levende farver med Rapid VA-panel. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: Rapid VA Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync; VESA Adaptive-Sync; HDR10; DisplayHDR 400; 1 ms response time; 125% sRGB; 1500R curvature Høj farvenøjagtighed, HDR-kontrast og lav latenstid reducerer screen tearing og sikrer præcis, flydende konkurrencegaming samt pålidelig farvegengivelse til kreativt arbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM09P1-B01370
EAN: 4711387400265
Varenr.: 3280136
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
27" gaming skærm ASUS XG27WCS - 2560 × 1440, 180 Hz, buet VA, sort
-20%2.399 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" gaming skærm ASUS XG27WCS - 2560 × 1440, 180 Hz, buet VA, sort billede

Produktinformation

Buet gaming skærm til flydende spiloplevelserFå en mere indlevende oplevelse med den 27" buede **Wide Quad HD** skærm på 2.560 × 1.440. VA-panelet med 1500R krumning omslutter dit synsfelt, mens den maksimale **opdateringsfrekvens på 180 Hz** og **1 ms** responstid leverer skarpe bevægelser i hurtige spil. Antiflimmer og **Low Blue Light** hjælper med at holde øjnene friske under længere sessioner.Skabt til spil og stærke farverOplev dyb kontrast på 3.000:1 og levende farver med 95 % DCI‑P3 og 125 % sRGB-dækning. Skærmen understøtter **HDR10 og DisplayHDR 400** med typisk lysstyrke på 400 cd/m² for bedre detaljer i lyse og mørke scener. AMD FreeSync og VESA Adaptive Sync reducerer tearing for mere glidende gameplay.Fleksibel tilslutning og ergonomiTilslut via DisplayPort 1.4 eller HDMI 2.0, og nyd praktisk USB‑C DisplayPort Alt Mode med op til 7,5 W strøm. Juster højden op til 12 cm, vip og drej skærmen for den rette position, eller montér via 100 × 100 mm VESA. Headset kan sluttes til via 3,5 mm udgang.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 2.560 × 1.440 (16:9)Panel: VA, mat overfladeKrumningsradius: 1500ROpdateringsfrekvens: op til 180 HzResponstid: 1 msLysstyrke: 400 cd/m² (typisk og peak)Kontrast: 3.000:1Farver: 16,7 mio.; DCI‑P3: 95 %; sRGB: 125 %Synsvinkler: 178°/178°HDR: HDR10, DisplayHDR 400Synligt område: 59,7 × 33,6 cmPixelpitch: 0,233 × 0,233 mmTilslutninger: 1× DisplayPort 1.4, 1× HDMI 2.0, USB‑C DP Alt Mode (op til 7,5 W), 3,5 mm hovedtelefonudgangSync: AMD FreeSync, VESA Adaptive SyncErgonomi: højdejustering 12 cm, tilt −5° til 20°, drejning −35° til 35°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug: 22,5 W (typ.), 0,5 W (PowerSave), 0,3 W (off)Mål med fod: B 61,1 × H 39,0 × D 21,9 cm; vægt 7,1 kgMål uden fod: B 61,1 × ...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Skærme
Vægt: 15.53g
EAN: 4711387400265
Varenr.: 1985299
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
27" gaming skærm ASUS XG27WCS - 2560 × 1440, 180 Hz, buet VA, sort
-20%2.419 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG27WCS 27 Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz
2.659 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.882 kr1.882 krKøb
2Proshop DK1.997 kr1.997 krKøb
3Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
4Vivas DK2.419 kr2.608 krKøb
5Ultrashop2.659 kr2.659 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.710 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 2.247 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.967 kr.

Den nuværende pris på 1.882 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27WCS 27" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.882 kr43 kr (2%)
18. maj 20261.839 kr43 kr (2%)
12. maj 20261.882 kr27 kr (1%)
11. maj 20261.855 kr38 kr (2%)
6. maj 20261.893 kr54 kr (3%)
5. maj 20261.839 kr32 kr (2%)
4. maj 20261.871 kr22 kr (1%)
29. apr. 20261.893 kr46 kr (2%)
27. apr. 20261.847 kr46 kr (2%)
22. apr. 20261.893 kr46 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret