Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz

ASUSComputerskærmeEAN: 4711387497159
Pris fra 2.406 krtil 4.019 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.613 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.239 kr 28. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2406 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" ASUS ROG Strix XG32WCS - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA
2.406 kr
Til butik
32" ASUS ROG Strix XG32WCS - 2560x1440 (QHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG32WCS gaming monitor tilbyder fordybende buede Rapid VA-billeder og hurtig respons til kompetitivt gameplay og høj indlevelse. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 180Hz Paneltype: Rapid VA Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync; HDR10; 1 ms responstid; Extreme Low Motion Blur Sync; Variable Overdrive 2.0; Flicker-Free; Lavt blåt lys-filter Det buede højkontrastpanel og bevægelsesforbedrende teknologier mindsker sløring og øjenbelastning, hvilket giver glatte, farvestærke billeder egnet til konkurrencegaming og længere kreative sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0AC0-B01970
EAN: 4711387497159
Varenr.: 3283235
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz
2.418 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 32" curved gamingskærm ROG Strix XG32WCS
2.490 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG32WCS 32 Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz
3.049 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm ASUS ROG Strix XG32WCS 31,5" QHD 180 Hz buet
-2%3.999 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm ASUS ROG Strix XG32WCS 31,5" QHD 180 Hz buet
-2%4.019 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.406 kr2.406 krKøb
2CompuMail DK2.418 kr2.418 krKøb
3Komplett DK2.490 kr2.490 krKøb
4Ultrashop3.049 kr3.049 krKøb
5Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
6Vivas DK4.019 kr4.258 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.239 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 2.845 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.420 kr.

Den nuværende pris på 2.406 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for ASUS ROG Strix XG32WCS 32" Rapid VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.406 kr5 kr (0%)
1. jun. 20262.401 kr17 kr (1%)
31. maj 20262.418 kr124 kr (5%)
30. maj 20262.294 kr54 kr (2%)
29. maj 20262.348 kr109 kr (5%)
28. maj 20262.239 kr22 kr (1%)
27. maj 20262.261 kr21 kr (1%)
26. maj 20262.240 kr11 kr (0%)
25. maj 20262.251 kr44 kr (2%)
24. maj 20262.295 kr41 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret