Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711387559666
Pris fra 3.646 krtil 4.929 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.283 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3646 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED
3.646 kr
Til butik
26.5" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG monitor leverer medrivende OLED-billeder og esports-klar ydeevne til konkurrencedygtigt gameplay. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 240Hz Paneltype: OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; NVIDIA G-SYNC Compatible; HDR10; Flicker-Free; Low Blue Light OLED-kontrast, bred farvedækning og adaptive-sync reducerer bevægelsesslør og screen tearing, mens ergonomiske justeringer og indbygget USB gør lange sessioner mere behagelige og holder opsætningen ryddelig.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0AH0-B01A70
EAN: 4711387559666
Varenr.: 3277990
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
3.952 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" QHD-gaming
4.480 kr
Til butik
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" QHD-gaming billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG – hastighed og visuel perfektion på et helt nyt niveau, Oplev ren gaming-brillans med ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG – en 27 QHD OLED-gaming-skærm bygget til elitepræstationer. Nyd fantastisk kontrast, ultrahurtig respons og uovertruffen bevægelsesklarhed, der giver dig et forspring i konkurrencen. Drevet af et avanceret OLED-panel med 240 Hz opdateringshastighed og 0,03 ms responstid er hvert billede knivskarpt og smidigt som smør. Opløsningen på 2560 × 1440 leverer naturtro detaljer og levende farver med 99 % DCI-P3-farveskala og fabrikskalibrering for professionel nøjagtighed. Med ROG OLED Anti-Glare Micro Lens Array-teknologi minimeres refleksioner, mens lysstyrke og klarhed forbedres – perfekt til både mørke og lyse spilmiljøer. HDR10-understøttelse og ASUS Dynamic Shadow Boost sikrer, at hver eneste detalje kommer til sin ret, selv i de mørkeste scener. Tilslutningsmulighederne er i topklasse med HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 og USB-hub-integration, mens det ergonomiske stativ tilbyder fuld justering af hældning, drejning, vridning og højde for ultimativ komfort under lange gaming-sessioner. Elegant, futuristisk og designet til mestre – ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG leverer en uovertruffen kombination af hastighed, præcision og OLED-perfektion. Nøglefunktioner: 27" QHD (2560 × 1440) OLED-skærm med 240 Hz opdateringshastighed, Ultrahurtig responstid på 0,03 ms for suveræn bevægelsesklarhed, 99 % DCI-P3-farveskala med fabrikskalibrering, ROG OLED Micro Lens Array-teknologi for forbedret lysstyrke og reduceret blænding, HDR10 og Dynamic Shadow Boost for forbedret kontrast og detaljer, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 og USB-hub-tilslutning, Fuldt justerbart ergonomisk stativ, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Monitorer
EAN: 4711387559666
Varenr.: D38371
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" QHD 240 Hz
-33%4.599 kr
Før 6.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" QHD 240 Hz
-33%4.619 kr
Før 6.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
4.929 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.646 kr3.646 krKøb
2CompuMail DK3.952 kr3.952 krKøb
3Teknikproffset DK4.480 kr4.559 krKøb
4Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
5Vivas DK4.619 kr4.688 krKøb
6Ultrashop4.929 kr4.929 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.646 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 4.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.975 kr.

Den nuværende pris på 3.646 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.646 kr11 kr (0%)
26. maj 20263.657 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.658 kr44 kr (1%)
24. maj 20263.702 kr32 kr (1%)
23. maj 20263.670 kr44 kr (1%)
22. maj 20263.714 kr190 kr (5%)
19. maj 20263.904 kr75 kr (2%)
14. maj 20263.829 kr21 kr (1%)
13. maj 20263.808 kr92 kr (2%)
12. maj 20263.900 kr126 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret