Gå til hovedindhold

LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz

LGComputerskærmeEAN: 8806096599921
Pris fra 3.486 krtil 4.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.033 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.418 kr 14. maj

Sammenlign priser på LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3486 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
3.486 kr
Til butik
LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 27GX704A-B - GX7 Series - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 1300 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27GX704A-B.AEU
EAN: 8806096599921
Varenr.: 1003605500
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" LG UltraGear 27GX704A-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED
3.585 kr
Til butik
27" LG UltraGear 27GX704A-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED billede

Produktinformation

LG UltraGear 27GX704A-B monitor leverer konkurrencedygtig gaming-ydelse med en 27-tommer OLED-panel, kraftfulde HDR-detaljer og ultrahurtig responstid for fordybende, farverigt gameplay. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 240Hz Paneltype: OLED Forbindelser: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Specielle funktioner: VESA Adaptive-Sync; AMD FreeSync Premium Pro; NVIDIA G-SYNC Compatible; HDR10; DisplayHDR 400 True Black; USB 3.2 Gen 1 hub; 98.5% DCI-P3; 1300 cd/m2 Mørke dybder, levende farver og øjeblikkelig pixelrespons sikrer klarhed i hurtige scener og forbedrer målafklaring og billedkvalitet for seriøse gamere.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27GX704A-B
EAN: 8806096599921
Varenr.: 3424447
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 27" OLED gaming-skærm - QHD 240 Hz (27GX704A-B)
-2%3.999 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG UltraGear 27" OLED gaming-skærm - QHD 240 Hz (27GX704A-B) billede

Produktinformation

OLED gaming-skærm i QHD til krævende spilLG UltraGear 27GX704A-B leverer hurtig og flydende gaming med en 240 Hz opdateringshastighed og ultrahurtig 0,03 ms GTG svartid. Den 27" flade OLED-skærm i Quad HD (2.560 × 1.440) kombinerer dyb kontrast på 1.500.000:1 med 98,5 % DCI‑P3 farvedækning for levende billeder og præcis farvegengivelse. Med understøttelse af HDR10 og DisplayHDR 400 True Black får du imponerende detaljer i både mørke og lyse scener.Bygget til e-sport og actionSkærmen er kompatibel med både NVIDIA G‑SYNC og AMD FreeSync Premium Pro, så du får minimalt tearing og stuttering uanset grafikkort. En dedikeret FPS-tæller og Black Stabilizer hjælper dig med at holde overblikket i hurtige kampe. Ergonomien er i top med højdejustering, tilt, pivot og drejefunktion samt VESA 100 × 100 mm til vægmontering.Praktiske tilslutninger og lavt strømforbrugTilslut let via 2× HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 og hovedtelefonudgang. Strømforbruget er typisk 36,6 W, og skærmen har energisparetilstand og lavt standbyforbrug. Der medfølger HDMI-, DisplayPort- og USB‑kabler, så du er klar fra start.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cm (flad)Opløsning: 2.560 × 1.440 (QHD), 16:9Panel: OLED, 1.500.000:1 kontrast, 275 cd/m² lysstyrkeFarver: 1,07 mia., DCI‑P3 98,5 %Opdateringshastighed: 240 HzSvartid: 0,03 ms GTGSynsvinkel: 178°/178°HDR: HDR10, DisplayHDR 400 True Black, HDR EffectSynkronisering: NVIDIA G‑SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro, VESA Adaptive SyncTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgangErgonomi: Højde-, tilt-, pivot- og drejefunktion; VESA 100 × 100 mmStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz; typisk 36,6 W; standby 0,5 W; slukket 0,3 WMål med stand: B 60,52 × H 53,26 × D 22,0 cm; vægt 7,2 kgMål uden stand: B 60,52 × H 35,1 × D 4,53 cm; vægt 4,8 ...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 12.97g
EAN: 8806096599921
Varenr.: 2073855
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 27" OLED gaming-skærm - QHD 240 Hz (27GX704A-B)
-2%4.019 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
LG UltraGear 27GX704A-B 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
4.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.486 kr3.486 krKøb
2Proshop DK3.585 kr3.585 krKøb
3Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
4Vivas DK4.019 kr4.188 krKøb
5Ultrashop4.519 kr4.519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz

PriceData har fulgt prisen på LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.418 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 3.970 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.653 kr.

Den nuværende pris på 3.486 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for LG UltraGear 27GX704A-B 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.486 kr33 kr (1%)
2. jun. 20263.519 kr11 kr (0%)
29. maj 20263.530 kr58 kr (2%)
24. maj 20263.472 kr1 kr (0%)
22. maj 20263.473 kr44 kr (1%)
21. maj 20263.517 kr12 kr (0%)
15. maj 20263.529 kr111 kr (3%)
14. maj 20263.418 kr111 kr (3%)
10. maj 20263.529 kr19 kr (1%)
9. maj 20263.510 kr35 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret