Gå til hovedindhold

26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED

LGComputerskærmeEAN: 8806096173657
Pris fra 5.193 krtil 6.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 926 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.800 kr 14. apr.

Sammenlign priser på 26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5193 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LG 27GS95QX-B 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
5.193 kr
Til butik
LG 27GS95QX-B 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz billede

Produktinformation

LG UltraGear 27GS95QX-B - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 200 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27GS95QX-B.AEU
EAN: 8806096173657
Varenr.: 1002245896
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED
5.552 kr
Til butik
26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED billede

Produktinformation

LG UltraGear 27GS95QX-B OLED gaming monitor leverer lav latenstid, høj kontrast og øjeblikkelig pixelrespons til kompetitivt gameplay og immersiv oplevelse. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 240Hz Paneltype: OLED Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.0 hub Særlige funktioner: NVIDIA G-SYNC Compatible; AMD FreeSync Premium; HDR10; Reader Mode; Black Stabilizer; Color Weakness Mode Høj kontrast, næsten øjeblikkelig respons og adaptiv sync mindsker sløring og screen tearing samtidig med forbedret målsynlighed og billedkvalitet til konkurrence- og fordypende spil.

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27GS95QX-B
EAN: 8806096173657
Varenr.: 3333261
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LG UltraGear 27GS95QX-B 26,5" QHD OLED gaming-skærm - Sort
-8%6.099 kr
Før 6.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LG UltraGear 27GS95QX-B 26,5" QHD OLED gaming-skærm - Sort billede

Produktinformation

Fordele ved OLED gaming-skærmLG UltraGear 27GS95QX-B er skabt til dig, der vil have en flydende og intens spiloplevelse. Den 26,5" store OLED-skærm leverer Quad HD-opløsning (2560 × 1440) med dybt sortniveau og kontrast på 1 500 000:1, så spilverdener står skarpt og levende. Med op til 240 Hz opdateringshastighed og ultra-hurtig responstid på 0,03 ms reagerer billedet øjeblikkeligt - ideelt til konkurrenceminded gaming.Design og komfort til lange sessionsSkærmen har et fladt OLED-panel med antirefleks, bred betragtningsvinkel på 178° og spilfunktioner som Black Stabiliser, Crosshair, spiltilstande og FPS-tæller. Den medfølgende stander kan højdejusteres, vippes, drejes og roteres (pivot), så du let finder en ergonomisk opsætning til både gaming og arbejde.Forbindelser og kompatibilitet27GS95QX-B understøtter både AMD FreeSync Premium Pro og NVIDIA G-SYNC Compatible for en jævn, tear-fri oplevelse. Tilslut via HDMI 2.1 (2x) eller DisplayPort 1.4, og brug det indbyggede USB-hub til dit tilbehør. Der følger fjernbetjening, stander samt kabler (AC, HDMI, DisplayPort, USB A‑til‑B) med i kassen.Skærmstørrelse: 26,5" / 67,3 cmOpløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Panel: OLED, flad, antirefleksKontrastforhold: 1 500 000:1Lysstyrke: 275 cd/m² (typ.)Farver: 1,07 mia., DCI-P3: 98,5 %Opdateringshastighed: 240 HzResponstid: 0,03 msSynsvinkel: 178°/178°HDR: HDR10, DisplayHDR 400 True BlackAdaptive sync: AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC CompatibleTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, USB-hub (1 upstream), hovedtelefonudgangErgonomi: Højde, tilt, drej, pivot; højdejustering op til 11 cmStrømforbrug: 25 kWh (SDR) / 28 kWh (HDR) pr. 1 000 t; standby 0,5 W; slukket 0,3 WMål med stander (H × B × D): 46,44 × 60,44 × 25,8 cmVægt: 7,35 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: LG
Kategori: Skærme
Vægt: 11.53g
EAN: 8806096173657
Varenr.: 2133591
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LG UltraGear 27GS95QX-B 26,5" QHD OLED gaming-skærm - Sort
-8%6.119 kr
Før 6.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.193 kr5.193 krKøb
2Proshop DK5.552 kr5.552 krKøb
3Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
4Vivas DK6.119 kr6.288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED

PriceData har fulgt prisen på 26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.800 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 5.708 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.197 kr.

Den nuværende pris på 5.193 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for 26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for 26.5" LG UltraGear 27GS95QX-B - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20265.193 kr52 kr (1%)
25. apr. 20265.245 kr116 kr (2%)
24. apr. 20265.129 kr100 kr (2%)
22. apr. 20265.029 kr229 kr (5%)
14. apr. 20264.800 kr10 kr (0%)
13. apr. 20264.810 kr7 kr (0%)
10. apr. 20264.817 kr425 kr (8%)
3. apr. 20265.242 kr3 kr (0%)
2. apr. 20265.245 kr149 kr (3%)
21. mar. 20265.394 kr80 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret