Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711387530146
Pris fra 2.315 krtil 3.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 904 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.138 kr 23. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2315 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz
2.315 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27WCMS - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM09Y1-B01370
EAN: 4711387530146
Varenr.: 1002316706
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ROG Strix XG27WCMS - 2560x1440 (QHD) - 280Hz - VA
-14%2.413 kr
Før 2.804 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" ASUS ROG Strix XG27WCMS - 2560x1440 (QHD) - 280Hz - VA billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27WCMS gamingmonitor leverer en immersiv, hurtig spiloplevelse med dyb kontrast fra sit VA-panel. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 280Hz Paneltype: VA Tilslutning: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; DisplayHDR 400; HDR10; 1 ms (GtG) responstid; Flicker-Free; Low Blue Light Dyb kontrast, adaptiv synkronisering og hurtig respons mindsker screen tearing og bevægelsessløring, hvilket hjælper med præcis ydelse og behagelige, lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM09Y1-B01370
EAN: 4711387530146
Varenr.: 3291585
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG27WCMS 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz
3.079 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG27WCMS 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 2K HDMI DisplayPort 280Hz Oplev en uovertruffen gamingoplevelse med ASUS ROG Strix XG27WCMS, en 27" gaming skærm, der skaber en ny standard for visuel præstation. Med en imponerende opløsning på 2560 x 1440 (2K) og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme & Displays
EAN: 4711387530146
Varenr.: 74681
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" QHD 280 Hz buet
-29%3.199 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" QHD 280 Hz buet
-29%3.219 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.315 kr2.315 krKøb
2Proshop DK2.413 kr2.413 krKøb
3Ultrashop3.079 kr3.079 krKøb
4Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
5Vivas DK3.219 kr4.418 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.138 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.972 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.777 kr.

Den nuværende pris på 2.315 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27WCMS 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.315 kr177 kr (8%)
23. maj 20262.138 kr45 kr (2%)
3. apr. 20262.183 kr44 kr (2%)
27. mar. 20262.227 kr46 kr (2%)
20. mar. 20262.273 kr47 kr (2%)
11. mar. 20262.320 kr227 kr (9%)
10. mar. 20262.547 kr12 kr (0%)
9. mar. 20262.559 kr12 kr (0%)
8. mar. 20262.571 kr12 kr (0%)
7. mar. 20262.583 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret