Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

ASUSTeK COMPUTERComputerskærmeEAN: 4711636168991
Pris fra 4.342 krtil 5.369 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.027 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.110 kr 18. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4342 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort
4.342 kr
Til butik
ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skærme
Farve: 4
Artikel nr.: 90LM0BZ0-B01171
EAN: 4711636168991
Varenr.: 25039503
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG27AQWMG 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz
4.343 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
26.5" ASUS ROG Strix XG27AQWMG - 2560x1440 - 280Hz - WOLED
-6%4.390 kr
Før 4.690 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
26.5" ASUS ROG Strix XG27AQWMG - 2560x1440 - 280Hz - WOLED billede

Produktinformation

ROG Strix OLED XG27AQWMG skærm leverer høj kontrast, lav latenstid spilbilleder med Tandem TrueBlack Glossy OLED for skarpe sorte og jævn bevægelse. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 280Hz Paneltype: OLED (TrueBlack Glossy Tandem WOLED) Tilslutning: DisplayPort 1.4 (DSC), 2x HDMI 2.1, USB hub Særlige funktioner: Tandem OLED; ASUS OLED Care Pro with Neo Proximity Sensor; VESA DisplayHDR True Black 500; 99.5% DCI-P3; ELMB; DisplayWidget Center Dyb kontrast, bred farvegengivelse og indbyggede beskyttelsesfunktioner giver medrivende, nøjagtige billeder og pålidelig langsigtet ydeevne til længere sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0BZ0-B01171
EAN: 4711636168991
Varenr.: 3420137
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 27" gamingskærm ROG Strix XG27AQWMG
4.590 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix XG27AQWMG 27" OLED gaming-skærm - QHD 280 Hz
4.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix XG27AQWMG 27" OLED gaming-skærm - QHD 280 Hz
5.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG27AQWMG 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 280Hz
5.369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.342 kr4.342 krKøb
2CompuMail DK4.343 kr4.343 krKøb
3Proshop DK4.390 kr4.390 krKøb
4Komplett DK4.590 kr4.590 krKøb
5Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
6Vivas DK5.019 kr5.088 krKøb
7Ultrashop5.369 kr5.369 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort i 155 dage. Laveste pris i perioden er 4.110 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 4.690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.349 kr.

Den nuværende pris på 4.342 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for ASUS ROG Strix XG27AQWMG - OLED-monitor - gaming - 27 (26.5 til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 280 Hz - 1500 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20264.342 kr1 kr (0%)
31. maj 20264.343 kr116 kr (3%)
29. maj 20264.227 kr139 kr (3%)
28. maj 20264.366 kr139 kr (3%)
26. maj 20264.227 kr84 kr (2%)
23. maj 20264.143 kr143 kr (3%)
22. maj 20264.286 kr23 kr (1%)
21. maj 20264.309 kr24 kr (1%)
17. maj 20264.333 kr6 kr (0%)
16. maj 20264.327 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret