Gå til hovedindhold

ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort

ASUSComputerskærmeEAN: 4711636007139
Pris fra 4.999 krtil 6.990 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.991 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4999 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" ASUS ROG Strix XG32UCWG - 3840x2160 (4K) - 165Hz - OLED - KVM switch
4.999 kr
Til butik
32" ASUS ROG Strix XG32UCWG - 3840x2160 (4K) - 165Hz - OLED - KVM switch billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix XG32UCWG OLED gaming monitor leverer fordybende HDR-billeder og ekstremt hurtig responstid til kompetitivt gameplay. Størrelse: 32" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 165Hz Paneltype: OLED Forbindelse: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium Pro; NVIDIA G-SYNC Compatible; HDR10; DisplayHDR 400; KVM switch; Aura Sync Den høje kontrast i OLED, HDR-understøttelse og fleksible tilslutningsmuligheder giver klare billeder og nem opsætning til immersivt gameplay og præcisionsarbejde med farver.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM0BX0-B01371
EAN: 4711636007139
Varenr.: 3398311
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort
5.699 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix XG32UCWG 32" 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 165Hz
5.728 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix OLED XG32UCWG 31,5" 4K gaming-skærm - 165 Hz, sort
-20%6.599 kr
Før 8.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix OLED XG32UCWG 31,5" 4K gaming-skærm - 165 Hz, sort
-19%6.619 kr
Før 8.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Strix XG32UCWG 32 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 165Hz
6.979 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 32" ROG Strix 4K gamingskærm XG32UCWG
6.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.999 kr4.999 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.699 kr5.699 krKøb
3CompuMail DK5.728 kr5.728 krKøb
4Boligcenter DK6.599 kr6.599 krKøb
5Vivas DK6.619 kr6.808 krKøb
6Ultrashop6.979 kr6.979 krKøb
7Komplett DK6.990 kr6.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 4.999 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 6.987 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.300 kr.

Den nuværende pris på 4.999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for ASUS ROG Strix XG32UCWG - OLED-monitor - gaming - USB - 32 (31.5 til at se) - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - 1300 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20264.999 kr700 kr (12%)
7. maj 20265.699 kr161 kr (3%)
3. maj 20265.538 kr23 kr (0%)
2. maj 20265.561 kr82 kr (1%)
29. apr. 20265.643 kr33 kr (1%)
25. apr. 20265.676 kr23 kr (0%)
23. apr. 20265.699 kr178 kr (3%)
21. apr. 20265.877 kr178 kr (3%)
11. apr. 20265.699 kr487 kr (8%)
10. apr. 20266.186 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret