Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort

ASUSComputer – systemkølingsdeleEAN: 4711387414521
Pris fra 742 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 877 kr (54% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 742 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort
742 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Vandkøling
Farve: 2
Artikel nr.: 90RC00S1-M0UAY0
EAN: 4711387414521
Varenr.: 20564866
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB kølesystem 1-pack Sort 120 mm
743 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Black - CPU Vandkøling - Max 36 dBA
-13%849 kr
Før 973 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Black - CPU Vandkøling - Max 36 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, pumpe: Asetek 7th V2 gen, køler støjniveau: 0 - 36 dBA, køler RPM: 800 - 2200 ± 10%, køler CFM: max 70.38, statisk lufttryk: max 3.92 mmH₂O, PWM styret, 272mm radiator med 2 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, sort med RGB (styret af: ASUS AURA)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: 90RC00S1-M0UAY0
EAN: 4711387414521
Varenr.: 3248685
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB AiO Liquid Cooler Vandkøling - GEEKD.dk
1.227 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkøling 240 mm - ASUS ROG Strix LC III 240 ARGB
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkøling 240 mm - ASUS ROG Strix LC III 240 ARGB
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK742 kr781 krKøb
2CompuMail DK743 kr743 krKøb
3Proshop DK849 kr888 krKøb
4Geekd1.227 kr1.227 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort i 152 dage. Laveste pris i perioden er 742 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.346 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.115 kr.

Den nuværende pris på 742 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 29% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for ASUS ROG STRIX LC III 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 120 mm - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026742 kr107 kr (13%)
23. maj 2026849 kr71 kr (8%)
22. maj 2026920 kr10 kr (1%)
18. maj 2026910 kr6 kr (1%)
17. maj 2026916 kr6 kr (1%)
16. maj 2026910 kr7 kr (1%)
13. maj 2026917 kr13 kr (1%)
12. maj 2026930 kr211 kr (18%)
8. maj 20261.141 kr107 kr (10%)
7. maj 20261.034 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret