Gå til hovedindhold

ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

ASUSComputer – tilbehørEAN: 4718017853200
Pris fra 2.879 krtil 4.676 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.797 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.835 kr 13. maj

Sammenlign priser på ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2879 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" ASUS ProArt PA279CV - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
2.879 kr
Til butik
27" ASUS ProArt PA279CV - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA279CV monitor bygget til kreative fagfolk, leverer præcise farver og et IPS-panel ideelt til foto- og videoredigering. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutning: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C, USB 3.0 hub Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; HDR10; 100% sRGB; 10-bit farver; USB 3.0-hub Præcise farver, bredt farverum og alsidig forbindelse understøtter pålidelig farvekorrektion og effektive arbejdsgange for fotografer, videografer og andre kreative professionelle.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM06M1-B01170
EAN: 4718017853200
Varenr.: 2884317
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.888 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS 27" 4K skærm ProArt PA279CV
2.990 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K skærm ASUS ProArt PA279CV 27" IPS, 3840 × 2160, sort/sølv
-9%3.199 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K skærm ASUS ProArt PA279CV 27" IPS, 3840 × 2160, sort/sølv
-9%3.219 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart Pa279cv 27 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 60hz
-7%3.261 kr
Før 3.506,71 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ProArt PA279CV 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
3.749 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ProArt Display PA279CV Professional Monitor - 27-inch, IPS, 4K UH
4.676 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.879 kr2.879 krKøb
2CompuMail DK2.888 kr2.888 krKøb
3Komplett DK2.990 kr2.990 krKøb
4Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
5Vivas DK3.219 kr3.388 krKøb
6Dustin DK3.261 kr3.347,25 krKøb
7Ultrashop3.749 kr3.749 krKøb
8Teknikproffset DK4.676 kr4.745 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.785 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 2.904 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.850 kr.

Den nuværende pris på 2.879 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for ASUS ProArt PA279CV 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.879 kr11 kr (0%)
25. maj 20262.868 kr11 kr (0%)
24. maj 20262.879 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.868 kr11 kr (0%)
20. maj 20262.879 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.868 kr33 kr (1%)
13. maj 20262.835 kr44 kr (2%)
12. maj 20262.879 kr44 kr (2%)
7. maj 20262.835 kr44 kr (2%)
6. maj 20262.879 kr44 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret