Gå til hovedindhold

27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C

BenQComputer – tilbehørEAN: 4718755090219
Pris fra 9.828 krtil 13.480 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 3.652 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.029 kr 5. mar.

Sammenlign priser på 27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9828 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ SW272U 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
9.828 kr
Til butik
BenQ SW272U 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

BenQ SW272U - SW Series - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - HDR10, HLG - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LLFLB.QBE
EAN: 4718755090219
Varenr.: 1001392876
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C
9.889 kr
Til butik
27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

BenQ PhotoVue SW272U monitor leverer præcis farvegengivelse og effektiv arbejdsgang til kreative professionelle og foto-/video-redaktører på et IPS-panel. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort 1.4, USB-C with 90W USB-C Power Delivery; USB 3.1 hub; SD/MMC-kortlæser Særlige funktioner: HDR10; HLG; 99% DCI-P3; 100% sRGB; 99% Adobe RGB; 1.07 billion colors Præcis farvegengivelse, bred farvedækning og alsidig tilslutning optimerer professionelle arbejdsprocesser, så redigering og filhåndtering bliver mere konsekvent og effektiv.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LLFLB.QBE
EAN: 4718755090219
Varenr.: 3218546
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Benq Sw272u 27 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 60hz
10.874 kr
Til butik
Benq Sw272u 27 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 60hz billede

Produktinformation

Et 27-tommers 4K-panel, 3840 x 2160, viser fine detaljer til redigering i høj opløsning 99 % Adobe RGB og 100 % sRGB med 1,07B farver sikrer præcis farvegrading Calman Verified og Pantone Validated, med 16-bit 3D LUT og Delta E ≤1,5 Finbelagt antirefleks-skærm simulerer papir, hjælper med pålidelig soft proofing USB-C 90 W Power Delivery, SD-kortlæser og USB 3.2-hub gør opsætningen enkel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 9H.LLFLB.QBE
EAN: 4718755090219
Varenr.: 5011352907
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
BenQ PhotoVue SW272U 27" 4K fotodisplay
13.480 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.828 kr9.828 krKøb
2Proshop DK9.889 kr9.889 krKøb
3Dustin DK10.874 kr10.960,25 krKøb
4Teknikproffset DK13.480 kr13.529 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C

PriceData har fulgt prisen på 27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C i 182 dage. Laveste pris i perioden er 9.029 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 10.327 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.598 kr.

Den nuværende pris på 9.828 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for 27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for 27" BenQ PhotoVue SW272U - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20269.828 kr1 kr (0%)
23. maj 20269.829 kr13 kr (0%)
21. maj 20269.816 kr10 kr (0%)
20. maj 20269.806 kr111 kr (1%)
18. maj 20269.695 kr10 kr (0%)
17. maj 20269.685 kr122 kr (1%)
16. maj 20269.807 kr520 kr (5%)
9. maj 202610.327 kr337 kr (3%)
7. maj 20269.990 kr337 kr (3%)
5. maj 202610.327 kr47 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret