Gå til hovedindhold

ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

ASUSComputer – tilbehørEAN: 4711387267080
Pris fra 7.799 krtil 13.355 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 5.556 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.711 kr 29. apr.

Sammenlign priser på ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7799 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
7.799 kr
Til butik
ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA24US - LED-skærm - 24.1" (24" til at se) - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS - 600 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 600 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM097A-B01370
EAN: 4711387267080
Varenr.: 1001698673
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Proart Pa24us 23.6 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 60hz
13.124 kr
Til butik
Asus Proart Pa24us 23.6 tommer 3840 × 2160pixels Ips 16:9 60hz billede

Produktinformation

23,6" 4K HDR-panel viser fine detaljer, 600 nits maksimal lysstyrke 10-bit farve og indbygget kolorimeter muliggør pålidelig hardwarekalibrering 99 % Adobe RGB, 100 % sRGB og 95 % DCI-P3 dækker behov til tryk og web USB-C med 80 W PD, DisplayPort, HDMI og 12G-SDI gør tilslutninger enklere Ergonomisk stander med 130 mm højdejustering, pivot og drejning, PiP viser to input...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 90LM097A-B01370
EAN: 4711387267080
Varenr.: 5020023654
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24,1" ASUS ProArt PA24US - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS
13.355 kr
Til butik
24,1" ASUS ProArt PA24US - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA24US monitor leverer præcis farvegengivelse og kalibreringsværktøjer til professionelt kreativt arbejde, med et IPS-panel indstillet til nøjagtig og konsistent billedgengivelse. Størrelse: 24.1" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: Indbygget kalibreringssensor; USB 3.2 Gen 1-hub; DisplayHDR 600; 100% sRGB / 95% DCI-P3 / 99% Adobe RGB; Flicker-Free; TUV Rheinland Low Blue Light-certificering Nøjagtig farvedækning, HDR-funktionalitet og ergonomiske justeringer sikrer pålidelig, mindre trættende ydeevne til farvekritisk redigering, retouchering og professionel indholdsproduktion.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM097A-B01370
EAN: 4711387267080
Varenr.: 3240478

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.799 kr7.799 krKøb
2Dustin DK13.124 kr13.210,25 krKøb
3Proshop DK13.355 kr13.355 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 165 dage. Laveste pris i perioden er 7.711 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 14.094 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.323 kr.

Den nuværende pris på 7.799 kr er 24% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 42% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS ProArt PA24US 24.1" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20267.799 kr6.295 kr (45%)
22. maj 202614.094 kr6.319 kr (81%)
20. maj 20267.775 kr6.319 kr (45%)
19. maj 202614.094 kr970 kr (7%)
17. maj 202613.124 kr5.349 kr (69%)
16. maj 20267.775 kr5.349 kr (41%)
14. maj 202613.124 kr5.351 kr (69%)
13. maj 20267.773 kr12 kr (0%)
12. maj 20267.785 kr5.570 kr (42%)
9. maj 202613.355 kr5.634 kr (73%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret