Gå til hovedindhold

ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm

ASUSComputer – systemkølingsdeleEAN: 4711387624449
Pris fra 491 krtil 861 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 370 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 399 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 491 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus Prime LC 240 ARGB Køler
491 kr
Til butik
Asus Prime LC 240 ARGB Køler billede

Produktinformation

Asus Prime LC 240 ARGB Køler - 240mm, LGA 1851/1700/1200/115x, AM5/4 - Blæsere/kølere/vandkøling CPU - Vandkøling

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: vandkøling
Artikel nr.: 90RC0111-B0EAY0
EAN: 4711387624449
Varenr.: 1312483
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Prime LC 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
500 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME LC 240 ARGB - CPU Vandkøling - Max 34 dBA
-9%519 kr
Før 572 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS PRIME LC 240 ARGB - CPU Vandkøling - Max 34 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: max 34 dBA, køler RPM: 600 - 2200 ± 10%, køler CFM: max 75.7, statisk lufttryk: max 3.2 mmH₂O, PWM styret, 277mm radiator med 2 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, sort med RGB (styret af: ASUS AURA)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: 90RC0111-B0EAY0
EAN: 4711387624449
Varenr.: 3295967
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm
542 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS PRIME LC 240 ARGB -væskekølesystem
556 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime LC 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort
-33%599 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME LC 240 ARGB AiO Liquid Cooler Vandkøling - GEEKD.dk
606 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime LC 240 ARGB vandkøler - 240 mm radiator, 2×120 mm - Sort
-32%619 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Prime LC 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
639 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Lc 240 A-rgb Aio Væskekøler Sort
-0%861 kr
Før 861,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK491 kr491 krKøb
2CompuMail DK500 kr500 krKøb
3Proshop DK519 kr558 krKøb
4CS MEGASTORE DK542 kr581 krKøb
5Teknikproffset DK556 kr615 krKøb
6Boligcenter DK599 kr599 krKøb
7Geekd606 kr606 krKøb
8Vivas DK619 kr688 krKøb
9Ultrashop639 kr639 krKøb
10Dustin DK861 kr947,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm

PriceData har fulgt prisen på ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 399 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 556 kr.

Den nuværende pris på 491 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 34 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for ASUS Prime LC 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5, LGA1851) - kobber - 120 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026491 kr47 kr (9%)
29. apr. 2026538 kr11 kr (2%)
23. apr. 2026549 kr27 kr (5%)
22. apr. 2026576 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026577 kr178 kr (45%)
11. apr. 2026399 kr185 kr (32%)
10. apr. 2026584 kr11 kr (2%)
9. apr. 2026573 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026572 kr47 kr (9%)
7. apr. 2026525 kr35 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret