Gå til hovedindhold

ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort

ASUSComputerkomponenterEAN: 4711387779293
Pris fra 1.359 krtil 1.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 460 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.300 kr 10. apr.

Sammenlign priser på ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1359 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 Mini PC N-series N97 0GB 0GB Intel UHD Graphics No-OS
1.359 kr
Til butik
ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 Mini PC N-series N97 0GB 0GB Intel UHD Graphics No-OS billede

Produktinformation

ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90AR00M2-M00080
EAN: 4711387779293
Varenr.: 1002553871
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS NUC 14 Essential Kit - Intel N97
1.460 kr
Til butik
ASUS NUC 14 Essential Kit - Intel N97 billede

Produktinformation

Mini PC, der kombinerer N-series‑behandling med et kompakt barebone‑design for brugere, der har brug for et konfigurerbart, pladsbesparende kernesystem klar til hukommelses- og lageropgraderinger. Processor: Intel N-series N97, op til 3.6 GHz, Quad-Core Hukommelse: 0 GB installeret / 16 GB maks DDR5 Lagring: Ingen HDD; SATA 6Gb/s controller Grafik: Intel UHD Graphics Netværk: Wi-Fi 5, Wi-Fi 6E, 1GbE, 2.5GbE, Bluetooth 5.3, 802.11a/b/g/n Operativsystem: Intet operativsystem inkluderet Kompakt barebone-platform, der gør det muligt at installere RAM, lager og et operativsystem for at skabe en skræddersyet lille‑formfaktor desktop uden forudinstalleret software.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stationaer Mini PC Barebone
Artikel nr.: 90AR00M2-M00080
EAN: 4711387779293
Varenr.: 3345280
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort
1.493 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 Mini PC N-series N97 0GB 0GB Intel UHD Graphics No-OS
1.669 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS NUC 14 Essential mini PC barebone - sort, Intel N97
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Nuc 14 Essential N97 Barebone
-0%1.811 kr
Før 1.811,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS NUC 14 Essential mini PC barebone - sort, Intel N97
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.359 kr1.359 krKøb
2Proshop DK1.460 kr1.460 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.493 kr1.493 krKøb
4Ultrashop1.669 kr1.669 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Dustin DK1.811 kr1.897,25 krKøb
7Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.239 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 1.359 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.304 kr.

Den nuværende pris på 1.359 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK9700002 - Barebone - mini PC 1 x N-series N97 / op til 3.6 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.359 kr30 kr (2%)
17. apr. 20261.329 kr29 kr (2%)
10. apr. 20261.300 kr17 kr (1%)
3. apr. 20261.317 kr12 kr (1%)
1. apr. 20261.329 kr5 kr (0%)
26. mar. 20261.324 kr5 kr (0%)
19. mar. 20261.329 kr19 kr (1%)
18. mar. 20261.348 kr9 kr (1%)
15. mar. 20261.339 kr1 kr (0%)
1. mar. 20261.338 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret