Gå til hovedindhold

Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302022079
Pris fra 1.519 krtil 1.989 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 470 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.161 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1519 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asteria mini pendel, antrasit/messing
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria mini pendel, antrasit/messing billede

Produktinformation

Umage Asteria mini pendel, antrasit grå med top i messing - designet af Søren Ravn Christensen Asteria mini pendlen udsender et blødt lys fra den integrerede LED-lyskilde. Den populære lampe har et minimalistisk design med et enkelt og tidløst udtryk. Pen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Asteria
EAN: 5710302022079
Varenr.: 2207
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.519 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Asteria Mini pendellampe i antracit er en enkel, minimalistisk og smuk lampe, der er designet med fremtiden for øje. En lampe, der passer perfekt over spisebordet, stuebordet eller køkkenøen. Her ser du Asteria i en smuk hvid perlemorsfarve. Der er mange muligheder med Asteria, som fås i mange forskellige smukke farver. Mærket UMAGE har endnu en gang formået at designe en smuk lampe med stor kærlighed til design, teknik og håndværk. OBS! Asteria pendellampen har en driver, der er monteret i den tilhørende baldakin. Det er derfor ikke muligt at hænge pendellampen op uden baldakin – for eksempel i forbindelse med en strømskinne. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kundeservice. OBS: Alle Asteria pendellamper undtagen Micro og Mini er dæmpbare...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2207
EAN: 5710302022079
Varenr.: 9521252
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Asteria Pendel Mini - Anthracite / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asteria Pendel Mini - Anthracite / Brass - Ø: 31 cm - Umage billede

Produktinformation

Smuk pendel fra danske Umage. Lampen har et enkelt, elegant og eksklusivt udtryk. Det skønne indbyggede LED lys giver sammen med det minimalistiske formsprog lampen et arkitektonisk og kunstnerisk touch. Med lampens specialdesignede LED-panel og det minim...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Udsalg
EAN: 5710302022079
Varenr.: 51673659212114
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Asteria Pendel Mini - Anthracite / Brass - Ø: 31 cm - Umage
-10%1.664 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Asteria pendel, grå, Ø31 cm
1.899 kr
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Asteria Mini pendellampe Ø31 cm Anthracite Grey
-10%1.989 kr
Før 2.210 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.519 kr1.519 krKøb
2Lampemesteren DK1.519 kr1.519 krKøb
3Trenddo1.664 kr1.664 krKøb
4Tendensshop1.664 kr1.664 krKøb
5LampeGuru.dk1.899 kr1.899 krKøb
6Hulténs DK1.989 kr2.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.161 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 1.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.335 kr.

Den nuværende pris på 1.519 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Asteria Mini LED-hængelampe, antracit/messing 31 cm UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.519 kr95 kr (7%)
17. maj 20261.424 kr
16. maj 20261.424,25 kr
5. maj 20261.424 kr185 kr (15%)
1. maj 20261.239 kr94 kr (7%)
20. apr. 20261.333 kr6 kr (0%)
19. apr. 20261.327 kr6 kr (0%)
17. apr. 20261.333 kr6 kr (0%)
15. apr. 20261.327 kr166 kr (14%)
30. mar. 20261.161 kr168 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret