Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler)

AMDKomponenterEAN: 0730143318167
Pris fra 1.782 krtil 2.219 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 437 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.619 kr 14. mar.

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1782 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 - 6-core - Box
1.782 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 - 6-core - Box billede

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: AMD CPU
Farve: 1
Artikel nr.: 100-100001904W0F
EAN: 0730143318167
Varenr.: 25354857
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 5 7500X3D 4.6 GHz 6 kerner AM5 PIB m/køler
1.783 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler)
1.862 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 4 GHz (4.5 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, understøtter Dual Channel DDR5-5200 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon Graphics grafikkort, 65 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001904WOF
EAN: 0730143318167
Varenr.: 3409341
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 5 7500x3d Am5
1.874 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 5 7500X3D 4.6 GHz 6 kerner AM5 PIB m/køler
2.099 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AMD Ryzen 5 7500X3D processor - 6 kerner, AM5, boks
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AMD Ryzen 5 7500X3D processor - 6 kerner, AM5, boks
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.782 kr1.782 krKøb
2CompuMail DK1.783 kr1.783 krKøb
3Proshop DK1.862 kr1.862 krKøb
4Dustin DK1.874 kr1.960,25 krKøb
5Ultrashop2.099 kr2.099 krKøb
6Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
7Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) i 158 dage. Laveste pris i perioden er 1.619 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 2.148 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.752 kr.

Den nuværende pris på 1.782 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for AMD Ryzen 5 7500X3D CPU - 6 kerner - 4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.782 kr10 kr (1%)
27. maj 20261.792 kr26 kr (1%)
26. maj 20261.766 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.775 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.784 kr25 kr (1%)
23. maj 20261.759 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.750 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.759 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.768 kr39 kr (2%)
14. maj 20261.729 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret