Gå til hovedindhold

AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

AMDKomponenterEAN: 0730143317481
Pris fra 60.431 krtil 73.744 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 13.313 kr (18% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60431 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX 3,2 GHz 64 kerner sTR5
60.431 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX 3,2 GHz 64 kerner sTR5 billede

Produktinformation

AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX. Processorserie: AMD Ryzen Threadripper PRO, Processor sokkel: Socket sTR5, Pakketype: Kasse. Hukommelseskanaler: Okta-kanal, Hukommelsestyper understøttet af processor: DDR5-SDRAM

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100000722WOF
EAN: 0730143317481
Varenr.: 1003486297
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)
61.654 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.2 GHz (5.4 GHz Turbo), kan overclockes, 64 kerner (tetrahexaconta core), 128 tråde, 64 MB L2 / 256 MB L3 cache, understøtter Quad Channel DDR5-6400 RAM, 148 PCI Express Gen 5.0 lanes, sTR5 socket, 350 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 5 Understøttes af bundkort med WRX90-, TRX50- eller PRO 695-chipset...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100000722WOF
EAN: 0730143317481
Varenr.: 3387928
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen Threadripper Pro 9985wx 3.2ghz Str5
73.744 kr
Til butik
Amd Ryzen Threadripper Pro 9985wx 3.2ghz Str5 billede

Produktinformation

128 hardware-tråde accelererer parallelle workloads og store VM'er. 5,4 GHz boost med 3,2 GHz base giver responsiv ydelse i enkelt- og blandede opgaver. Octa-channel DDR5 og 256 MB L3-cache leverer høj hukommelsesbåndbredde. 148 PCIe 5.0-baner muliggør mange højhastigheds-GPU'er og NVMe-enheder. sTR5-sokkel og 350 W TDP kræver robust køling, køler medfølger ikke.

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Øvrige CPU sockets
Artikel nr.: 100-100000722WOF
EAN: 0730143317481
Varenr.: 5020072045

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK60.431 kr60.431 krKøb
2Proshop DK61.654 kr61.654 krKøb
3Dustin DK73.744 kr73.830,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 58.787 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 65.013 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 61.989 kr.

Den nuværende pris på 60.431 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 9985WX CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202660.431 kr1.223 kr (2%)
27. apr. 202661.654 kr24 kr (0%)
25. apr. 202661.630 kr367 kr (1%)
23. apr. 202661.263 kr52 kr (0%)
20. apr. 202661.211 kr52 kr (0%)
17. apr. 202661.159 kr52 kr (0%)
16. apr. 202661.211 kr1.043 kr (2%)
15. apr. 202662.254 kr160 kr (0%)
13. apr. 202662.414 kr53 kr (0%)
10. apr. 202662.467 kr158 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret