Gå til hovedindhold

AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

AMDKomponenterEAN: 0730143315753
Pris fra 34.870 krtil 46.244 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 11.374 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 22.741 kr 10. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 34870 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper 7980X 3,2 GHz 64 kerner sTR5 WOF - u/køler
34.870 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper 7980X 3,2 GHz 64 kerner sTR5 WOF - u/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen ThreadRipper 7980X - 3.2 GHz - 64-core - 128 tråde - 256 MB cache - Socket sTR5 - PIB/WOF

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001350WOF
EAN: 0730143315753
Varenr.: 1001698114
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)
39.142 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.2 GHz (5.1 GHz Turbo), kan overclockes, 64 kerner (tetrahexaconta core), 128 tråde, 64 MB L2 / 256 MB L3 cache, understøtter Quad Channel DDR5-5200 RAM, 48 PCI Express Gen 5.0 / 32 PCI Express 4.0 lanes lanes, sTR5 socket, 350 watt TDP, Box (dog uden køler) - Sapphire Rapids Understøttes af bundkort med TRX50 chipset...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001350WOF
EAN: 0730143315753
Varenr.: 3207161
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen Threadripper 7980x 3.2ghz Str5
46.244 kr
Til butik
Amd Ryzen Threadripper 7980x 3.2ghz Str5 billede

Produktinformation

64 kerner og 128 tråde giver høj hastighed til multitrådede arbejdsbelastninger Op til 5,1 GHz boost holder enkeltrådede opgaver responsive 256 MB L3-cache reducerer dataadgangsforsinkelser ved tunge arbejdsbelastninger Firekanals DDR5 med ECC øger hukommelsesbåndbredde og pålidelighed PCIe 5.0-baner og 5 nm-design muliggør effektiv I/O med høj båndbredde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Øvrige CPU sockets
Artikel nr.: 100-100001350WOF
EAN: 0730143315753
Varenr.: 5011356653

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK34.870 kr34.870 krKøb
2Proshop DK39.142 kr39.142 krKøb
3Dustin DK46.244 kr46.330,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) i 159 dage. Laveste pris i perioden er 22.741 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 36.173 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 28.244 kr.

Den nuværende pris på 34.870 kr er 23% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper 7980X CPU - 64 kerner - 3.2 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202634.870 kr5 kr (0%)
29. maj 202634.875 kr3 kr (0%)
28. maj 202634.878 kr8 kr (0%)
27. maj 202634.870 kr2 kr (0%)
26. maj 202634.872 kr2 kr (0%)
24. maj 202634.870 kr1 kr (0%)
23. maj 202634.869 kr1 kr (0%)
22. maj 202634.870 kr4 kr (0%)
20. maj 202634.874 kr1 kr (0%)
17. maj 202634.875 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret