Gå til hovedindhold

AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

AMDKomponenterEAN: 0730143317467
Pris fra 88.543 krtil 90.525 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.982 kr (2% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 86.232 kr 10. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 88543 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX 2,5 GHz 86 kerner sTR5
88.543 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX 2,5 GHz 86 kerner sTR5 billede

Produktinformation

AMD Ryzen ThreadRipper PRO 9995WX - 2.5 GHz - 96-core - 192 tråde - 384 MB cache - Socket sTR5 - Box

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001361WOF
EAN: 0730143317467
Varenr.: 1003486301
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen TR PRO 9995WX-boks
90.375 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)
90.525 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.5 GHz (5.4 GHz Turbo), kan overclockes, 96 kerner (hexanonaconta core), 192 tråde, 96 MB L2 / 384 MB L3 cache, understøtter Quad Channel DDR5-6400 RAM, 148 PCI Express Gen 5.0 lanes, sTR5 socket, 350 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 5 Understøttes af bundkort med WRX90-, TRX50- eller PRO 695-chipset...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001361WOF
EAN: 0730143317467
Varenr.: 3387930

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK88.543 kr88.543 krKøb
2CS MEGASTORE DK90.375 kr90.375 krKøb
3Proshop DK90.525 kr90.525 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) i 170 dage. Laveste pris i perioden er 86.232 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 96.624 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 91.834 kr.

Den nuværende pris på 88.543 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 9995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202688.543 kr1.982 kr (2%)
22. maj 202690.525 kr1.982 kr (2%)
5. maj 202688.543 kr1.921 kr (2%)
30. apr. 202690.464 kr61 kr (0%)
17. apr. 202690.525 kr3.153 kr (4%)
16. apr. 202687.372 kr1.140 kr (1%)
10. apr. 202686.232 kr2.530 kr (3%)
9. apr. 202688.762 kr7.637 kr (8%)
8. apr. 202696.399 kr216 kr (0%)
5. apr. 202696.615 kr166 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret