Gå til hovedindhold

AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler)

AMDKomponenterEAN: 0730143314404
Pris fra 10.510 krtil 26.869 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 16.359 kr (61% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.864 kr 7. mar.

Sammenlign priser på AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10510 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3,8 GHz 24 kerner WOF - u/køler
10.510 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3,8 GHz 24 kerner WOF - u/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5965WX - 3.8 GHz - 24-core - 48 tråde - 128 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100000446WOF
EAN: 0730143314404
Varenr.: 1000660606
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD Ryzen Threadripper 5965WX, 4.5GHz, 140MB, sWRX8, 280W CPU - GEEKD.dk
12.890 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper 5965WX, 4.5GHz, 140MB, sWRX8, 280W CPU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Sidder du og venter i timevis på at dine komplekse renderinger og simuleringer bliver færdige? Føler du at din workstation bremser dine kreative ideer og professionelle projekter? AMD Ryzen Threadripper 5965WX leverer den ultimative parallelkraft, der rev...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
EAN: 0730143314404
Varenr.: 46705832952144
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler)
17.625 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.8 GHz (4.5 GHz Turbo), Unlocked (kan overclockes), 24 kerner (Tetracosa Core), 48 tråde, 128 MB cache, understøtter Quad Channel DDR4-3200 RAM, 128 PCI-Express Lanes, sWRX8 Socket, 280 watt TDP, Box (dog uden køler)

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100000446WOF
EAN: 0730143314404
Varenr.: 3091024
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen Threadripper Pro 5965wx Processor 3,8 Ghz 128 Mb L3 Kasse 3.8ghz
26.869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK10.510 kr10.510 krKøb
2Geekd12.890 kr12.890 krKøb
3Proshop DK17.625 kr17.625 krKøb
4Dustin DK26.869 kr26.955,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler) i 146 dage. Laveste pris i perioden er 9.742 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 17.625 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.105 kr.

Den nuværende pris på 10.510 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX CPU - 24 kerner - 3.8 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202610.510 kr2.380 kr (18%)
13. maj 202612.890 kr4.735 kr (27%)
1. maj 202617.625 kr4.226 kr (32%)
7. apr. 202613.399 kr4.226 kr (24%)
30. mar. 202617.625 kr4.226 kr (32%)
13. mar. 202613.399 kr509 kr (4%)
11. mar. 202612.890 kr3.026 kr (31%)
7. mar. 20269.864 kr91 kr (1%)
18. feb. 20269.955 kr160 kr (2%)
16. feb. 20269.795 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret