Gå til hovedindhold

Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop

AdaxEludstyrEnergibesparende dag/nat-funktionHjemmekontor og opholdsrumEAN: 7040666500202

Adax NEO NP20 KDT 2000W elradiator med digital termostat og dag/nat-funktion. Elegant hvidt design, energibesparende teknologi til 30 m² rum. Læs mere

Pris fra 1.257 krtil 1.623,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 366,75 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.225 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1257 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Adax Neo NP KDT 2000W 230V m. stikprop, 37 cm hj, hvid
1.257 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop
1.278 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Neo Basic NP 20 Elvarmepanel med digital termostat - 2000 W / 230 V
1.295 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 2000W/230V, hvid, 30 m²
1.299 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 2000W/230V, hvid, 30 m²
1.299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Panel Elradiator 2000W 230V, 370x1394x80mm, Hvid
1.327 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 2000W/230V, hvid, 30 m²
1.399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 2000W/230V, hvid, 30 m²
1.425 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VARMEPANEL NP 20 KDT HVID 230V
1.503,45 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Adax Neo Panel Np20Kdt 2000W 230V, 370x1394x80mm, Hvid
1.623,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.257 kr1.257 krKøb
2Elvvs.dk1.278 kr1.278 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.295 kr1.295 krKøb
4CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
5LavprisVVS1.299 kr1.299 krKøb
6Proshop DK1.327 kr1.327 krKøb
7Greenline1.399 kr1.399 krKøb
8BilligVVS DK1.425 kr1.425 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.503,45 kr1.503,45 krKøb
10vvsfittings.dk1.623,75 kr1.623,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Varmepanel NEO NP20 KDT 2000W

Adax

Adax NEO NP20 KDT 2000W elradiator med digital termostat og dag/nat-funktion. Elegant hvidt design, energibesparende teknologi til 30 m² rum.

• varmepanel
• elradiator
• el-radiator
• elvarmelegeme
• adax radiator
• digital termostat
• Hjemmekontor og opholdsrum
• Energibesparende dag/nat-funktion

Beskrivelse

Adax NEO NP20 KDT er en moderne elradiator med digital termostat og integreret dag/nat-funktion, der kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne. Varmepanelet har et slank design med højde på 370 mm og længde på 1400 mm, perfekt til rum op til 30 m². Den elektroniske termostat har oplyst display med tydelig temperaturvisning og diskrete reguleringstaster. Radiatoren leveres med 130 cm ledning, stikprop og vægbeslag for nem installation. Med IP20 klassifikation er den godkendt til opholdsrum og har 5 års garanti.

Specifikationer

areal:30 m²
farve:Hvid RAL 9016
serie:Neo Basic NP KDT
vaegt:9,5 kg
effekt:2000W
garanti:5 år
ip_klasse:IP20
materiale:Stål
spaending:230V
termostat:Digital med display
dimensioner:370x1400x80 mm (HxLxD)
ledningslaengde:130 cm
isolationsklasse:Klasse I (jordet)
temperatur_interval:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget kan jeg spare på elregningen?

Med den integrerede dag/nat-funktion kan der spares op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med radiatorer med bimetaltermostat.

Hvilket areal kan radiatoren opvarme?

Adax NEO NP20 KDT 2000W er designet til opvarmning af rum op til 30 m² under normale forhold.

Er radiatoren nem at installere?

Ja, radiatoren leveres med vægbeslag, 130 cm ledning og stikprop. Installation kræver kun ophængning på væg og tilslutning til stikkontakt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop

PriceData har fulgt prisen på Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.037 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 1.278 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.220 kr.

Den nuværende pris på 1.257 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Adax Varmepanel NEO NP20KDT 230v 2000w hvid, (HxB) 370x1349mm, med ledning og stikprop de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.257 kr21 kr (2%)
26. maj 20261.278 kr21 kr (2%)
23. maj 20261.257 kr21 kr (2%)
22. maj 20261.278 kr21 kr (2%)
8. maj 20261.257 kr5 kr (0%)
7. maj 20261.262 kr5 kr (0%)
30. apr. 20261.257 kr5 kr (0%)
29. apr. 20261.262 kr5 kr (0%)
25. mar. 20261.257 kr32 kr (3%)
4. mar. 20261.225 kr32 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret