Gå til hovedindhold

Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop

AdaxEludstyrEnergibesparende dag/nat funktionHjemmekomfort og opvarmningEAN: 7040666500127

Adax NEO NP12 KDT varmepanel 1200W 230V med elektronisk termostat og dag/natfunktion. Energibesparende design opvarmer rum op til 18 m² effektivt. Læs mere

Pris fra 819 krtil 1.363,75 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 544,75 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 605,08 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 819 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Adax Neo NP KDT 1200W 230V m. stikprop, 37 cm hj, hvid
819 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 1200W/230V, hvid, 18 m²
819 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 1200W/230V, hvid, 18 m²
819 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELRADIATOR 1200W 230V H370 NEO
867,69 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
ELRADIATOR 1200W 230V H370 NEO
867,69 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Neo Basic NP 12 Elvarmepanel med digital termostat - 1200 W / 230 V
895 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 1200W/230V, hvid, 18 m²
919 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Neo Basic NP el-radiator med termostat 1200W/230V, hvid, 18 m²
919 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop
944 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Varmepanel np 12 kdt hvid 230v,m ledning
952,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Neo Panel Elradiator 1200W 230V, 370x934x80mm, Hvid
1.063 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Adax Neo Panel Np12Kdt 1200W 230V, 370x934x80mm, Hvid
1.363,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK819 kr819 krKøb
2CompletVVS819 kr819 krKøb
3LavprisVVS819 kr819 krKøb
4EL-GROSSISTEN867,69 kr867,69 krKøb
5EL-NETSALG867,69 kr867,69 krKøb
6CS MEGASTORE DK895 kr934 krKøb
7BilligVVS DK919 kr919 krKøb
8Greenline919 kr919 krKøb
9Elvvs.dk944 kr944 krKøb
10MaintainIt952,5 kr952,5 krKøb
11Proshop DK1.063 kr1.063 krKøb
12vvsfittings.dk1.363,75 kr1.363,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Varmepanel NEO NP12 KDT 1200W 230V

Adax

Adax NEO NP12 KDT varmepanel 1200W 230V med elektronisk termostat og dag/natfunktion. Energibesparende design opvarmer rum op til 18 m² effektivt.

• varmepanel
• elradiator
• elvarme
• adax neo
• radiator
• varme
• Hjemmekomfort og opvarmning
• Energibesparende dag/nat funktion

Beskrivelse

Adax NEO NP12 KDT er en moderne og energieffektiv varmepanel på 1200W designet til rum op til 18 m². Panelet har elektronisk termostat med tydelig displayvisning og rødt signal når varmen er tændt. Den indbyggede dag- og natfunktion kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne sammenlignet med traditionelle bimetaltermostater. Varmepanelet er hvidt (RAL 9016) med diskrete reguleringsknapper og leveres med 1,3 meter kabel og stikprop til nem installation. Produktet har IP20 klassificering, er jordet og beskyttet mod overophedning med 5 års garanti.

Specifikationer

areal:18 m²
dybde:90 mm
farve:Hvid RAL 9016
vaegt:6,7 kg
effekt:1200W
hoejde:370 mm
garanti:5 år
laengde:934 mm
ip_klasse:IP20
spaending:230V
termostat:Elektronisk med display
kabellaengde:1,3 meter
isolationsklasse:Klasse 1 (jordet)
temperatur_interval:5-35°C
overophedningsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stort et rum kan denne varmepanel opvarme?

Adax NEO NP12 KDT på 1200W kan opvarme rum på op til 18 m² effektivt.

Sparer jeg penge på el-regningen med denne varmepanel?

Ja, den elektroniske termostat med dag/nat funktion kan spare op til 20% på opvarmningsomkostningerne.

Er den nem at installere?

Ja, den leveres med vægbeslag, 1,3 meter kabel og stikprop - klar til brug efter montering på væggen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop

PriceData har fulgt prisen på Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop i 182 dage. Laveste pris i perioden er 605,08 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 819 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 755 kr.

Den nuværende pris på 819 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 24% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Adax Varmepanel NEO NP12KDT 230v 1200w hvid, (HxB) 370x934mm, med ledning og stikprop de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 2026819 kr160 kr (24%)
8. maj 2026659 kr160 kr (20%)
20. apr. 2026819 kr213,92 kr (35%)
11. apr. 2026605,08 kr213,92 kr (26%)
7. jan. 2026819 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret