Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937600601
Pris fra 429 krtil 492 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 63 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 387 kr 18. mar.

Sammenlign priser på ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel GS1200-8HP v2 Switch 8-porte Gigabit PoE+
429 kr
Til butik
Zyxel GS1200-8HP v2 Switch 8-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

Zyxel GS1200-8HP v2 - Switch - Administreret - 4 x 10/100/1000 + 4 x 10/100/1000 (PoE+) - desktop - PoE+ (60 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GS1200-8HPV2-EU0101F
EAN: 4718937600601
Varenr.: 993479924
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL GS1200-8HP v2 8-Port Web Managed PoE Gigabit Switch (4x POE+)
432 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Gs1200-8hpv2 8-port Poe 60w Switch
449 kr
Til butik
Zyxel Gs1200-8hpv2 8-port Poe 60w Switch billede

Produktinformation

8 Gigabit RJ45-porte leverer fuld duplex 1 Gbps-forbindelser 60 W PoE-budget med fire PoE+ porte forsyner kameraer og trådløse AP'er Webbaseret administration og QoS lader dig prioritere tale og video Blæserløst metaldesign arbejder lydløst, passer til skrivebord eller hylde IGMP-snooping, VLAN'er og link aggregation optimerer netværkstrafik...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Switche
Artikel nr.: GS1200-8HPV2-EU0101F
EAN: 4718937600601
Varenr.: 5011127694
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel GS1200-8HP v2 - 8-port Gigabit med PoE+
459 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel GS1200-8HP v2 - 8-port Gigabit med PoE+
479 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt
479,71 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel GS1200-8HP v2 Switch 8-porte Gigabit PoE+
489 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ZyXEL GS1200-8HPv2 – 8-ports switch
492 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK429 kr429 krKøb
2Proshop DK432 kr471 krKøb
3Dustin DK449 kr535,25 krKøb
4Boligcenter DK459 kr459 krKøb
5Vivas DK479 kr548 krKøb
6EL-GROSSISTEN479,71 kr479,71 krKøb
7Ultrashop489 kr489 krKøb
8Teknikproffset DK492 kr551 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt i 150 dage. Laveste pris i perioden er 364 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 430 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 387 kr.

Den nuværende pris på 429 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ZyXEL GS1200-8HPv2 8 Port Gigabit PoE+ Simpel webmanaged Switch 4x PoE+ 60 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026429 kr1 kr (0%)
20. maj 2026430 kr6 kr (1%)
19. maj 2026424 kr6 kr (1%)
16. maj 2026430 kr18 kr (4%)
21. apr. 2026412 kr6 kr (1%)
19. apr. 2026406 kr3 kr (1%)
17. apr. 2026403 kr6 kr (2%)
16. apr. 2026397 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026401 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026402 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret