Gå til hovedindhold

Urmet Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper

UrmetBelysningSoft start/stopProfessionel lysdæmpningEAN: 3760054540620

Urmet MTV500M elektronisk lysdæmper med timer funktion 2 sek-4 timer. Soft start/stop teknologi og 2A ohmsk/induktiv belastning for professionel brug. Læs mere

Pris fra 380 krtil 648,4 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 268,4 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 360 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 380 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Urmet Mtv500m elektronisk lysdæmper/timer med soft start/stop til din-skinne.
380 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Yokis MTV500M Lysdæmper til DIN-skinne, LED til 230V
381 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper
395 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Yokis MTV500M tavlelysdæmper, 230V, 3-500V
429 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Din-Skinne Lysdæmper 230V
433,97 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Lysdæmper med soft start/stop MTV500M til din-skinne (500w og 250w LED)
437 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Din-skinne lysdæmper 230v
451,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Yokis MTV500M Lysdæmper til DIN-skinne, LED, 230V, Hvid
455 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Yokis MTV500M LED lysdæmper i hvid
495 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Yokis - Lysdmper med soft start/stop til din-skinne MTV500M
504 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Yokis DIN-skinne Elektronisk Lysdæmper 230V Mtv500M
585 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Lysdæmper med soft start/stop til din-skinne MTV500M
648,4 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Lysdæmper med soft start/stop til din-skinne MTV500M
648,4 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK380 kr419 krKøb
2LavprisEl381 kr381 krKøb
3CS MEGASTORE DK395 kr434 krKøb
4Greenline429 kr429 krKøb
5Billigelogvvs.dk433,97 kr433,97 krKøb
6Elvvs.dk437 kr437 krKøb
7MaintainIt451,25 kr451,25 krKøb
8BilligVVS DK455 kr455 krKøb
9LavprisVVS495 kr495 krKøb
10WATTOO.DK504 kr504 krKøb
11vvsfittings.dk585 kr585 krKøb
12EL-GROSSISTEN648,4 kr648,4 krKøb
13EL-NETSALG648,4 kr648,4 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Urmet MTV500M Elektronisk Lysdæmper/Timer

Urmet

Urmet MTV500M elektronisk lysdæmper med timer funktion 2 sek-4 timer. Soft start/stop teknologi og 2A ohmsk/induktiv belastning for professionel brug.

• lysdæmper
• dimmer
• timer
• din-skinne
• elektronisk dimmer
• urmet dimmer
• soft start
• Professionel lysdæmpning
• Soft start/stop

Beskrivelse

Urmet MTV500M er en avanceret elektronisk lysdæmper og timer specielt designet til DIN-skinne installation. Enheden tilbyder professionel lysdæmpning med soft start/stop funktion, som sikrer blid tænding og slukning af lyskilder. Med timer funktionalitet fra 2 sekunder til 4 timer er den ideel til både private og erhvervsmæssige installationer. Lysdæmperen kan håndtere op til 2A ohmsk/induktiv belastning og 1A LED/kapacitiv belastning. Den kompakte størrelse på 62×87×17,5mm gør den nem at installere, og den kræver ingen neutral leder. Mikroprocessor-teknologien sikrer 100% lydløs drift, hvilket gør den perfekt til soveværelser og andre støjfølsomme miljøer.

Specifikationer

lydniveau:100% lydsvag
spænding:230V AC
teknologi:Mikroprocessor
varenummer:MTV500M
dimensioner:62×87×17,5 mm
installation:DIN-skinne
neutral_leder:Ikke påkrævet
timer_område:2 sekunder - 4 timer
belastning_led:1A
belastning_ohmsk:2A
belastning_induktiv:2A
belastning_kapacitiv:1A

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan lysdæmperen bruges med LED pærer?

Ja, MTV500M kan håndtere op til 1A LED og kapacitiv belastning, men kontroller altid LED-pærernes kompatibilitet med dimmere.

Kræver installationen en neutral leder?

Nej, MTV500M er designet til enkel installation uden neutral leder, hvilket gør den nem at installere i eksisterende systemer.

Hvor støjsvag er lysdæmperen?

Enheden er 100% lydsvag takket være den elektroniske mikroprocessor-teknologi, så den ikke forstyrrer i stille miljøer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper

PriceData har fulgt prisen på Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper i 187 dage. Laveste pris i perioden er 360 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 391 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 377 kr.

Den nuværende pris på 380 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Yokis Dinskinne Elektronisk - Lysdæmper 230V Mtv500M Yokis Dinskinne Elektronisk Lysdæmper de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026380 kr1 kr (0%)
27. maj 2026381 kr6 kr (2%)
24. maj 2026375 kr1 kr (0%)
22. maj 2026376 kr1 kr (0%)
21. maj 2026377 kr1 kr (0%)
20. maj 2026378 kr1 kr (0%)
19. maj 2026379 kr1 kr (0%)
18. maj 2026380 kr1 kr (0%)
17. maj 2026381 kr1 kr (0%)
16. maj 2026382 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret