Gå til hovedindhold

Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm²

WeidmüllerBelysningEAN: 4008190127794
Pris fra 15 krtil 69 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 54 kr (78% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14,46 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm² og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gennemgangsklemme wdu16
15 kr
Til butik
Gennemgangsklemme wdu16 billede

Produktinformation

Beskrivelse på vej.

Produktspecifikationer

Mærke: Weidmüller
Kategori: rækkeklemme
Farve: beige
EAN: 4008190127794
Varenr.: 7921181810
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gennemgangsklemme WDU 16 mm
17,1 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm²
28 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige, 16 mm²
29 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WDU gennemgangsklemme 16mm² beige for dinskinne
30,04 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
WDU gennemgangsklemme 16mm² beige for dinskinne
30,04 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gennemgangskl.Wdu 16 102040
37,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rækkeklemme WDU 16 i beige
40 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rækkeklemme WDU 16, beige
69 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt15 kr15 krKøb
2WATTOO.DK17,1 kr17,1 krKøb
3LavprisEl28 kr28 krKøb
4Greenline29 kr29 krKøb
5EL-GROSSISTEN30,04 kr30,04 krKøb
6EL-NETSALG30,04 kr30,04 krKøb
7vvsfittings.dk37,5 kr37,5 krKøb
8LavprisVVS40 kr40 krKøb
9BilligVVS DK69 kr69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm²

PriceData har fulgt prisen på Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm² i 171 dage. Laveste pris i perioden er 14,02 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 30,04 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15 kr.

Den nuværende pris på 15 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 16 mm² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202615 kr
20. maj 202614,64 kr
19. maj 202615 kr
25. apr. 202614,64 kr
14. apr. 202614,46 kr
13. apr. 202615 kr
5. apr. 202614,46 kr
19. feb. 202614,07 kr
1. feb. 202614,59 kr15,45 kr (51%)
31. jan. 202630,04 kr15,45 kr (106%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret