Gå til hovedindhold

Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm²

WeidmüllerBelysningEAN: 4008190163440
Pris fra 8,86 krtil 33 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 24,14 kr (73% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8,75 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm² og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8.86 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Gennemgangsklemme Wdu6
8,86 kr
Til butik
Gennemgangsklemme Wdu6 billede

Produktinformation

Gennemgangsklemme 6mm² skrueterminal WDU 6 beige Søgetermer: 7921181438 - 1020200000 - 7921181438 - 4008190163440

Produktspecifikationer

Mærke: Weidmüller
Kategori: Hardware
EAN: 4008190163440
Varenr.: 9020375826769
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige, 6 mm²
18 kr
Til butik
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige, 6 mm² billede

Produktinformation

WDU seriens klemrækker med skruer er velegnede til høj hat DIN-skinne og fremstillet af nylon 6.6, som har en kontinuerlig mærketemperatur på 120 °C (180 °C i kortere tid). De er selvslukkende iht. UL 94V-0 og cadmium- og halogenfri.

Produktspecifikationer

Mærke: Weidmüller
Kategori: Tavlemateriel
Farve: beige
Størrelse: 7.9 x 60 x 46.5 mm
EAN: 4008190163440
Varenr.: 7921181438
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm²
18 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WDU gennemgangsklemme 6mm² grå for dinskinne
20,43 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
WDU gennemgangsklemme 6mm² grå for dinskinne
20,43 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rækkeklemme WDU 6, beige
33 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Billigelogvvs.dk8,86 kr8,86 krKøb
2Greenline18 kr18 krKøb
3LavprisEl18 kr18 krKøb
4EL-GROSSISTEN20,43 kr20,43 krKøb
5EL-NETSALG20,43 kr20,43 krKøb
6BilligVVS DK33 kr33 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm²

PriceData har fulgt prisen på Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm² i 170 dage. Laveste pris i perioden er 8,47 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 20,43 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12 kr.

Den nuværende pris på 8,86 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, beige på 6 mm² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20268,86 kr1,44 kr (14%)
31. maj 202610,3 kr1,05 kr (11%)
20. maj 20269,25 kr1,05 kr (10%)
19. maj 202610,3 kr1,05 kr (11%)
25. apr. 20269,25 kr
18. apr. 20269,14 kr
14. apr. 20268,75 kr1,05 kr (11%)
13. apr. 20269,8 kr1,05 kr (12%)
5. apr. 20268,75 kr
19. feb. 20268,51 kr1,39 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret